Wyprawa ambasadorów eneloop zebrała 10726 euro na cele charytatywne

Wyprawa ambasadorów eneloop zebrała 10726 euro na cele charytatywne

Po pełnej przygód podróży po Europie i pasjonującej rywalizacji internetowej ogłoszono w końcu zwycięzcę wyprawy ambasadorów eneloop. Zwycięzcą ekoprzyjaznego konkursu został Łotewska zespół Young Folks. Razem z 11 innymi zespołami zebrał on 5363 euro dla organizacji charytatywnych: Aktionsgemeinschaft Artenschutz (Kampanii na rzecz Zagrożonych Gatunków) i Funduszu Ochrony Gepardów. Później organizator eneloop zaskoczył uczestników zmagań i organizacje charytatywne, podwajając tę kwotę do 10726 euro. Zwycięzcy Alice i Daniel otrzymali dodatkową nagrodę za swoje starania: bon turystyczny o wartości 2500 euro. Wręczenie nagrody głównej i przekazanie darowizny odbyło się w Berlinie w dniu 29 września.

Finałowa rozgrywka w ramach trasy ambasadorów eneloop rozpoczęła się we wtorek 18 września 2018 i trwała do 25 września. W ciągu tego tygodnia 12 rywalizujących zespołów musiało stworzyć atrakcyjny filmik o swojej podróży i ambicjach. Zwycięzcą został zespół, którego filmik otrzymał najwięcej głosów; nagrodą dla zespół Young Folks był bon turystyczny o wartości 2500 euro. Podczas rywalizacji zebrał on 5363 euro razem z 11 innymi zespołami (Tortelli, Sustainably Sassy, Asapguys, Sail4sustainability, Woanders, Backpack Gals, Kosen Rufu, Polishing the World, Omait, Young Folks, Lost in Compass i Han Duo). Później darowizna została nieoczekiwanie podwojona przez markę akumulatorów eneloop do 10726 euro.

Uroczystość w Berlinie
Nagroda i darowizna zostały uroczyście wręczone zwycięzcom i organizacjom charytatywnym w sobotę 29 września. Uroczystość odbyła się w Berlinie, w sklepie MediaMarkt w dzielnicy Gropiusstadt. Tego dnia sklep zorganizował również promocję handlową, w ramach której każdy mógł nabyć akumulatory i ładowarki eneloop po obniżonych cenach.

Konkurs na cele charytatywne
Organizatorem wyprawy ambasadorów eneloop była marka akumulatorów eneloop. Celem rywalizacji było zwiększenie świadomości na temat troski o dobrobyt naszego świata i jego mieszkańców. W wyścigu wzięło udział dwanaście zespołów. Wszystkim uczestnikom podróży przyświecał ten sam cel: zebrać maksymalną kwotę 21 000 euro dla organizacji charytatywnych: „Aktionsgemeinschaft Artenschutz (Kampanii na rzecz Zagrożonych Gatunków)” i „Funduszu Ochrony Gepardów”. Od każdej osoby śledzącej akcję na specjalnym profilu facebookowym eneloop przeznaczyła jedno euro dla wspomnianych organizacji charytatywnych. Później eneloop podwoiła łączną kwotę darowizny.

Ekoprzyjazna podróż po Europie
Wyprawa ambasadorów eneloop rozpoczęła się 22 czerwca 2018. W jej pierwszej części 12 par odbyło podróż przez całą Europę. Podróżując w możliwie najbardziej ekoprzyjazny sposób, każdy zespół miał tydzień na wykonanie trzech zadań. Po dotarciu do ustalonego miejsca zespół przekazywał pałeczkę w postaci akumulatora eneloop następnemu zespołowi. Finałowa rozgrywka odbyła się w internecie na oficjalnej stronie kampanii.

Limitowana edycja akumulatorów
Aby jeszcze bardziej nagłośnić konkurs, eneloop wypuściła na rynek limitowaną edycję akumulatorów AA i AAA: Eneloop Tones Botanic. Wszystkie akumulatory z tej edycji były dostępne w różnych roślinnych kolorach zarówno w internecie, jak i w punktach sprzedaży detalicznej w całej Europie. Dla tych, którzy wspomogli wyprawę ambasadorów eneloop, marka przygotowała dodatkowe zniżki, promocje i konkursy.

Więcej informacji o uczestnikach, poszczególnych trasach i organizacjach charytatywnych można przeczytać na stronie eneloopambassadorstour.eu.

Julie Post Project Manager, ARK Communication
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o Panasonic Energy Europe NV

O FIRMIE PANASONIC ENERGY EUROPE NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik niedaleko Brukseli, w Belgii. Spółka jest częścią Panasonic Corporation, wiodącego globalnego producenta wyrobów elektronicznych i elektrycznych. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że firma jest dzisiaj największym producentem akumulatorów w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne znajdują się w Tessenderlo w Belgii oraz w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza mobilne rozwiązania energetyczne do ponad trzydziestu krajów Europy. Bogata oferta produktów firmy obejmuje baterie wielokrotnego ładowania, akumulatory cynkowo-węglowe, alkaliczne i specjalne (takie jak cynkowo-powietrzne, fotolityczne, litowe, mikroalkaliczne, srebrowo-tlenkowe) oraz ładowarki. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.panasonic-batteries.com.

INFORMACJE O FIRMIE PANASONIC

Panasonic Corporation z siedzibą w Osace w Japonii jest firmą przodującą na świecie w dziedzinie opracowywania i wytwarzania wyrobów elektronicznych do szerokiej gamy zastosowań domowych, handlowych i przemysłowych. Na zakończenie roku obrotowego, 31 marca 2019 r., Panasonic odnotował skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości około 69,7 miliardów euro. Panasonic z oddaniem działa na rzecz tworzenia lepszego świata i lepszego życia, nieustannie przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 roku firma świętowała setną rocznicę powstania. Więcej informacji o spółce i marce Panasonic znajdziesz na stronie www.panasonic.net.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium