Uczestnicy 120-dniowej wędrówki dla dobra środowiska idą łeb w łeb

Uczestnicy 120-dniowej wędrówki dla dobra środowiska idą łeb w łeb

Do 20 października drużyny rywalizujące w eneloop expedition 2100 będą dawać z siebie wszystko, aby wzmocnić swoją pozycję podczas cotygodniowych wyzwań i przez angażowanie kibiców zarówno online, jak i osobiście w miastach przystankowych. Zespół, który przekroczy linię mety w Mediolanie z najwyższym wynikiem, zdobędzie 21 000 euro dla wspieranej przez siebie inicjatywy ekologicznej. Obecnie wygląda na to, że prowadzi zespół czerwony z Polski.

Już za 4 tygodni trzy zespoły rywalizujące w eneloop expedition 2100 dotrą do mety w Mediolanie – który jest zarazem ostatnim miastem przystankowym dla każdego zespołu. Od 23 czerwca, kiedy rozpoczęła się 120-dniowa piesza wyprawa Panasonic eneloop, drużyny dążą do zwycięstwa, zdobywając punkty w trzech powtarzających się zadaniachcotygodniowych wyzwaniach, bardziej kreatywnych cotygodniowych bitwach oraz pięciu miastach przystankowych, za które można zdobyć odpowiednio 1, 3 lub 12 punktów.

Dotychczas drużyny szły łeb w łeb w wyzwaniach i cotygodniowych bitwach, przy czym czerwony zespół „braci w podróży” z Polski zdobył nieznaczną przewagę 6 punktów nad swoimi rywalami. Jednak zespół fioletowy z Danii i zespół żółty z Wielkiej Brytanii nadal mogą sięgnąć po zwycięstwo, poprawiając wyniki w pozostałych miastach przystankowych. Ponadto Panasonic eneloop przyzna drużynom na mecie 5, 10 lub 20 dodatkowych punktów, w zależności od wielkości bazy i zaangażowania ich fanów na Facebooku.

Aby podkreślić kluczowe wartości, jakimi są zrównoważony rozwój i ochrona środowiska, organizator konkursu eneloop wprowadził na rynek limitowaną serię akumulatorów w kolorach natury, nawiązujących do scenerii wyprawy. Akumulatory eneloop – dostępne w wersji kolorystycznej moropustynny khakiszary metalik i neonowa pomarańcza – są wstępnie naładowane energią słoneczną i charakteryzują się dłuższą żywotnością niż tradycyjne akumulatory dzięki lepszej zdolności przechowywania ładunku elektrycznego. Są odporne na wysokie i niskie temperatury i nie tracą swoich właściwości nawet podczas mrozu, co stanowi szczególną zaletę dla uczestników wyprawy, którzy zmierzają w kierunku Alp.

Dowiedz się pierwszy, kto dotrze do mety w Mediolanie z najwyższą punktacją, obserwując oficjalną stronę eneloop expedition 2100 na Facebooku oraz www.eneloopexpedition.com.

 

O eneloop expedition

eneloop expedition 2100 to pełna wyzwań 120-dniowa wędrówka przez Europę na trasie liczącej około 2100 kilometrów, której nazwa nawiązuje do produkowanych przez firmę Panasonic przyjaznych dla środowiska akumulatorów eneloop oraz liczby możliwych dla nich ponownych ładowań. 3 duety, którym leży na sercu dobro środowiska, rywalizują ze sobą w tej pieszej wyprawie o nagrodę w wysokości aż 21 000 euro dla wybranej przez siebie inicjatywy ekologicznej. Organizacje wspierane przez drużyny, które zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają po 2100 euro. Oprócz przygody i pieniędzy dla swojej organizacji charytatywnej każdy członek zespołu będzie mógł zatrzymać swój sprzęt wyprawowy i otrzyma sprytne gadżety Panasonic.

Zespoły są wyposażone w akumulatory eneloop na wymianę, niezbędny sprzęt trekingowy, posiłki biwakowe oraz drona. Sponsorami ekspedycji są Columbia Sportswear (odzież outdoorowa), Nordisk (sprzęt outdoorowy), Xiro(małe drony) oraz Fairphone (smartfony przyjazne dla środowiska), T-mobile Austria (usługi telefonii komórkowej), Sparkle (prezentacje w mediach społecznościowych), Adventure Food (posiłki typu instant na wyprawy outdoorowe), Husky (sprzęt outdoorowy), Panasonic (urządzenia elektroniczne).

Skontaktuj się z nami
Julie Post Junior Content & PR Consultant, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Julie Post Junior Content & PR Consultant, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o Panasonic Energy Europe NV

O FIRMIE PANASONIC ENERGY EUROPE NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik niedaleko Brukseli, w Belgii. Spółka jest częścią Panasonic Corporation, wiodącego globalnego producenta wyrobów elektronicznych i elektrycznych. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że firma jest dzisiaj największym producentem akumulatorów w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne znajdują się w Tessenderlo w Belgii oraz w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza mobilne rozwiązania energetyczne do ponad trzydziestu krajów Europy. Bogata oferta produktów firmy obejmuje baterie wielokrotnego ładowania, akumulatory cynkowo-węglowe, alkaliczne i specjalne (takie jak cynkowo-powietrzne, fotolityczne, litowe, mikroalkaliczne, srebrowo-tlenkowe) oraz ładowarki. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.panasonic-batteries.com.

INFORMACJE O FIRMIE PANASONIC

Panasonic Corporation z siedzibą w Osace w Japonii jest firmą przodującą na świecie w dziedzinie opracowywania i wytwarzania wyrobów elektronicznych do szerokiej gamy zastosowań domowych, handlowych i przemysłowych. Na zakończenie roku obrotowego, 31 marca 2019 r., Panasonic odnotował skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości około 69,7 miliardów euro. Panasonic z oddaniem działa na rzecz tworzenia lepszego świata i lepszego życia, nieustannie przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 roku firma świętowała setną rocznicę powstania. Więcej informacji o spółce i marce Panasonic znajdziesz na stronie www.panasonic.net.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium