Przygoda [RE]CHARGE właśnie się rozpoczyna: ruszamy w drogę, aby zwiększać świadomość problemu zrównoważonego rozwoju

Przygoda [RE]CHARGE właśnie się rozpoczyna: ruszamy w drogę, aby zwiększać świadomość problemu zrównoważonego rozwoju

7 października 2019, Zellik – Marka ekologicznych akumulatorów firmy Panasonic, eneloop, nawiązała współpracę z producentem pojazdów premium, marką Jaguar, w ramach kampanii, która pomoże pozyskać fundusze dla organizacji pozarządowych zaangażowanych w projekty związane ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.

eneloop Panasonic i Jaguar z dumą zainicjowały wspólną kampanię [RE]CHARGE Activation podczas wydarzenia inauguracyjnego, które odbyło się 4 października we Frankfurcie w Niemczech. [RE]CHARGE Activation to czterotygodniowa, pełna atrakcji wyprawa po Europie, której celem jest zwiększanie świadomości problemów związanych ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.

Rozpoczyna się epicka podróż

W podróż samochodem wyruszyły trzy pary fotografów. Podczas inauguracji kampanii przedstawiciele marki eneloop Panasonic, Jaguara i organizacji pozarządowych przekazali zespołom informacje na temat wyznaczonych tras, dostępnego sprzętu, oczekiwanych warunków i innych praktycznych aspektów wyprawy.

Drużyny pokonają trzy różne trasy prowadzące przez Niemcy, Danię, Węgry, Polskę, Chorwację, Czechy, Litwę, Łotwę, Austrię, Serbię, Estonię i Szwecję. Uczestnicy odjechali w stronę zachodzącego słońca o godz. 17:00 czasu lokalnego.

Uchwycić istotę Matki Natury

W centrum całej wyprawy ma znaleźć się Matka Natura. Zespoły fotografów będą utrwalać jej piękno przy pomocy aparatów zasilanych akumulatorami marki eneloop, podróżując pojazdem I-PACE, czyli elektrycznym SUV-em marki Jaguar.

Zdjęcia będą publikowane w mediach społecznościowych, gdzie będą mogły zobaczyć je osoby śledzące wyprawę. Zespół z największą liczbą polubień zbierze najwięcej funduszy na projekty wybranej organizacji pozarządowej zajmującej się środowiskiem. W projekcie biorą udział następujące organizacje: African Conservation Foundation, Rainforest Trust i Aktionsgemeinschaft Artenschutz. Działają one w lokalnych społecznościach, a ich celem jest ochrona zagrożonych gatunków zwierząt i roślin, a także ich siedlisk.

Świecić przykładem

eneloop i Jaguar liczą na to, że inne firmy pójdą w ich ślady, budując wspólnie „Lepsze życie i lepszy świat”, podstawę filozofii firmy Panasonic. Obie firmy znane są na całym świecie jako producenci wysokiej jakości produktów, a akumulatory marki eneloop i samochody modelu Jaguar I-PACE są przykładem ich inwestycji w innowacje, które minimalizują wpływ na środowisko.

Przyjazne dla środowiska

Akumulatory marki eneloop można ładować energią słoneczną i to aż 2100 razy. W porównaniu z bateriami jednorazowego użytku są one bardziej przyjazne dla środowiska, zmniejszają ilość odpadów i charakteryzują się wzorową mocą oraz niezawodnością.

Samochód I-PACE, uznany w 2019 roku za Europejski Samochód Roku, Światowy Samochód Roku i Zielony Samochód Roku, napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi i nie produkuje szkodliwych spalin. Jest to pierwszy w pełni elektryczny SUV marki Jaguar. Uczestnicy wydarzenia inauguracyjnego zostali zaproszeni na jazdę testową samochodem I-PACE.

Twój głos się liczy

Obserwuj uczestników wyprawy [RE]CHARGE Activation w internecie i weź udział w kampanii na Facebooku oraz Instagramie, dając lajki najciekawszym zdjęciom.

Więcej informacji na temat współpracy można znaleźć na stronie internetowej kampanii [RE]CHARGE Activation.

PR_start_RECHARGE_PL.pdf PR_eneloop_Start RECHARGE_PL.pdf - 107 KB PR_start_RECHARGE_PL.doc PR_eneloop_Start RECHARGE_PL.docx - 62 KB

 

 

Więcej o Panasonic Energy Europe NV

O FIRMIE PANASONIC ENERGY EUROPE NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik niedaleko Brukseli, w Belgii. Spółka jest częścią Panasonic Corporation, wiodącego globalnego producenta wyrobów elektronicznych i elektrycznych. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że firma jest dzisiaj największym producentem akumulatorów w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne znajdują się w Tessenderlo w Belgii oraz w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza mobilne rozwiązania energetyczne do ponad trzydziestu krajów Europy. Bogata oferta produktów firmy obejmuje baterie wielokrotnego ładowania, akumulatory cynkowo-węglowe, alkaliczne i specjalne (takie jak cynkowo-powietrzne, fotolityczne, litowe, mikroalkaliczne, srebrowo-tlenkowe) oraz ładowarki. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.panasonic-batteries.com.

INFORMACJE O FIRMIE PANASONIC

Panasonic Corporation z siedzibą w Osace w Japonii jest firmą przodującą na świecie w dziedzinie opracowywania i wytwarzania wyrobów elektronicznych do szerokiej gamy zastosowań domowych, handlowych i przemysłowych. Na zakończenie roku obrotowego, 31 marca 2019 r., Panasonic odnotował skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości około 69,7 miliardów euro. Panasonic z oddaniem działa na rzecz tworzenia lepszego świata i lepszego życia, nieustannie przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 roku firma świętowała setną rocznicę powstania. Więcej informacji o spółce i marce Panasonic znajdziesz na stronie www.panasonic.net.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium