Przeżyj podróżniczą przygodę swojego życia

Przeżyj podróżniczą przygodę swojego życia

Rusz w Europę z plecakiem, biorąc udział w eneloop expedition 2100

Czwartek, 2 lutego 2017 — Żądni przygód podróżnicy mogą teraz zgłaszać chęć udziału w podróżniczej przygodzie swojego życia. Eneloop expedition 2100 szuka trzech dwuosobowych zespołów, które przez 120 dni chcą przejść z plecakiem Europę. Podróżnicy dostają kumulatory eneloop™ jako towar wymienny, kieszonkowe produkty outdoorowe i dron w zamian za wypełnioną ciekawą treścią stronę na Facebooku. Podczas ekspedycji każdy zespół zmaga się także z wymagającymi zadaniami, za które zbiera punkty. Na finiszu czeka bowiem donacja w wysokości 21 000 euro na szczytny cel ekologiczny, a także wspaniały zestaw nagród dla każdego członka zespołu. Kto marzy więc o (darmowej!) pieszej podróży przez Europę i chętnie dzieli się swoimi przygodami ze światem (online), niech zajrzy na www.eneloopexpedition.com.

Podczas eneloop expedition 2100 walczą ze sobą trzy dwuosobowe zespoły, które w ciągu 120 dni pokonują pieszo 2100 kilometrów przez Europę. Po drodze zdobywają punkty, wygrywając zadania. 23 czerwca 2017 r. każdy zespół startuje z innego kraju (Wielka Brytania, Polska i Dania), rozpoczynając swoją zieloną przygodę, czyli: pieszo, z niewielkim śladem ekologicznym. Ich celem jest dotarcie do mety w Mediolanie 20 października 2017 r. z jak największą liczbą punktów. Zdobywają je po drodze, wykonując zadania.

Pomoc bazy fanów w domu i online
Zespoły nie są jednak osamotnione, bo ich bazy fanów w domu i online mogą wszystko śledzić przez internet , na oryginalnej stronie zespołu na Facebooku, ogólnej stronie internetowej eneloop expedition 2100 i stronie ekspedycji na Facebooku. Każdy odwiedzający może na nich zobaczyć jakie zadania ma do ukończenia zespół, ile punktów zdobył za poprzednie zadania i ile kilometrów już pokonał. Poprzez media społecznościowe wszystkie zespoły codziennie pozwalają zajrzeć za kulisy przedsięwzięcia i zachęcają ludzi do pomagania w wypełnianiu zadań.

Wesprzyj szczytny cel ekologiczny
Celem biorących udział jest nie tylko samo doświadczenie, bo każdy zespół wybiera przyjazną środowisku organizację, dla której zbiera fundusze. Na mecie eneloop przekaże 21 000 euro na szczytny cel zwycięskiego zespołu i 2100 euro na organizacje wybrane przez dwa pozostałe zespoły. Oprócz przeżycia wspaniałej przygody i zebrania pieniędzy na szczytny cel każdy członek zespołu wygrywa całe swoje wyposażenie, a do tego świetny pakiet nagród od Panasonic.

Dodatkowa moc dzięki eneloop 
eneloop nie wysyła kandydatów w drogę z pustymi rękami: oprócz tygodniowego kieszonkowego każdy zespół dostaje zestaw wytrzymałych akumulatorów eneloop jako towar wymienny. Baterie są wstępnie ładowane energią słoneczną i można je ładować do 2100 razy – co wyjaśnia od razu, skąd wzięła się liczba kilometrów w nazwie eneloop expedition 2100. Kto wybiera eneloop, wybiera także zrównoważony styl życia. To właśnie idea stojąca za całą ekspedycją. Dlatego właśnie eneloop chętnie wspiera organizacje przyjazne środowisku, z taką samą wizją przyszłości.

Uczestniczyć to wygrać 
Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się wraz z drugim członkiem zespołu przed 17 kwietnia 2017 r.. Każdy, kto skończył 18 lat, mieszka w Europie i jest wolny pomiędzy 23 czerwca a 20 października 2017 r., może wziąć udział. Poznaj szczegóły na www.eneloopexpedition.com albo na stronie eneloop expedition 2100 na Facebooku.

Movie: a great green adventure

eneloop expedition header EN
logo eneloop expedition 1
logo eneloop expedition 2
logo eneloop
Ann-Sophie Cardoen Content & PR Consultant at ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager at Panasonic Energy Europe NV