Podczas wyprawy [RE]CHARGE zebrano 21 000 EUR na ochronę środowiska

Podczas wyprawy [RE]CHARGE zebrano 21 000 EUR na ochronę środowiska

10 grudnia 2019, Zellik – Trzy zespoły pomyślnie ukończyły trwającą cztery tygodnie wyprawę fotograficzną po Europie, którą sponsorował Panasonic, HippocketWifi oraz „Zielony Samochód Roku”, czyli w pełni elektryczny Jaguar I-PACE. Uczestnicy wyprawy [RE]Charge zbierali pieniądze dla trzech organizacji pozarządowych wspierających ochronę środowiska. 

Wyprawa [RE]CHARGE rozpoczęła się 4 października we Frankfurcie w Niemczech. W tym dniu trzy pary wyruszyły w pełną przygód podróż po Europie. Celem wyprawy było zwiększanie świadomości na temat zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Zespoły miały za zadanie uchwycenie zapierających dech w piersiach widoków przyrody dzięki ekologicznym urządzeniom marki Panasonic i Jaguar. 

Przyroda w centrum uwagi

Zespoły reprezentujące różne organizacje pozarządowe robiły zachwycające zdjęcia przyrody, podróżując elektrycznym SUV-em marki Jaguar, I-PACE. Trzy zespoły – Żółw (Claudiu z Rumunii i Raul z Wielkiej Brytanii), Lampart (Katrina i Meelis z Estonii) oraz Zebra (Dan i Josh z Wielkiej Brytanii) – miały do pokonania różne trasy i pokazywały swoim fanom różne krajobrazy i różnych przedstawicieli dzikiej przyrody. Zespoły zbierały pieniądze dla Aktionsgemeinschaft Artenschutz (Kampania na rzecz zagrożonych gatunków), Rainforest Trust oraz African Conservation Foundation

Wsparcie szczytnego celu

Wyprawa [RE] CHARGE obejmowała internetową kampanię zbierania „lajków” dla poszczególnych zdjęć. Im więcej polubień dostał dany zespół, tym więcej pieniędzy trafiało do związanej z nim organizacji pozarządowej. Firmy Panasonic eneloop i Jaguar wsparły tę wyprawę, by wnieść wkład w znaczące projekty środowiskowe na całym świecie, jednocześnie dzieląc się swoimi innowacjami w zakresie zrównoważonego rozwoju. 

W czasie kampanii zebrano 21 000 EUR. Najwięcej funduszy otrzyma organizacja AGA Artenschutz, reprezentowana przez zespół Żółw. Ta ekipa zebrała bowiem w sumie 98 683 polubień zaswoją inspirującą fotograficzną podróż.

Zaangażowanie społeczności

Zbieranie „lajków” było tylko jednym ze sposobów na pozyskanie funduszy dla trzech uczestniczących w kampanii organizacji pozarządowych. Drugi etap akcji przeprowadzono już po wyprawie – internauci byli zachęcani do robienia i udostępniania własnych zdjęć przyrody. Zdjęcia umieszczali na osobistych kontach na Instagramie, tagując przy tym akcję [RE] CHARGE oraz swój ulubiony zespół. Za każde takie zdjęcie oznaczony zespół zdobywał dodatkowe punkty, tym samym zbierając jeszcze więcej funduszy dla swojej organizacji pozarządowej.

Między 29 listopada a 31 grudnia 2019 roku odbędzie się trzeci etap wyprawy adresowany do internautów. Użytkownicy Instagrama proszeni są o opublikowanie swojego najlepszego zdjęcia przyrody z tagiem @eneloopjourney. 700 pierwszych osób, które udostępnią swoje zdjęcie, weźmie udział w konkursie, zyskując szansę na zdobycie energetyzujących prezentów. Pierwsza nagroda to zestaw Lumix marki Panasonic obejmujący aparat fotograficzny DC-G90HEG-K z kartą pamięci SD i ładowarką. Kolejnych 20 zwycięzców otrzyma inteligentne i szybkie ładowarki eneloop CC55 z czterema akumulatorami eneloop pro.

Rozwiązania przyjazne dla środowiska

Ta ekscytująca kampania mająca na celu zwiększenie świadomości w zakresie ekologii idealnie wpasowuje się w filozofię marki Panasonic: „Lepsze życie, lepszy świat”. Panasonic, Jaguar i HippocketWifi stale opracowują przyjazne dla środowiska rozwiązania, aby uświadamiać klientom wagę zrównoważonego rozwoju. 

eneloop to seria akumulatorów zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju, które zostały fabrycznie naładowane energią słoneczną i które można ładować nawet do 2100 razy. Aby zachęcić do korzystania z akumulatorów w podróży, na przykład podczas takich wypraw jak [RE] CHARGE, marka eneloop Panasonic wprowadziła niedawno nową ładowarkę USB CC87, która jest kompaktowa, lekka i niezawodna. Umożliwia ona jednoczesne ładowanie czterech akumulatorów (czas ładowania dla dwóch akumulatorów AA to 2,25 godziny), ponadto może działać jako awaryjne źródło zasilana.

Jaguar I-PACE otrzymał w tym roku wiele nagród i wyróżnień, w tym nagrodę „Zielony Samochód Roku 2019”. Ten w pełni elektryczny i niezwykle wydajny SUV napędzany jest dwoma elektrycznymi silnikami i nie produkuje szkodliwych spalin.

HippocketWifi umożliwia osobom podróżującym po Europie wypożyczenie kieszonkowego modemu Wi-Fi. Taki mobilny hotspot pozwala uzyskać szybki, nieograniczony dostęp do Internetu w dowolnym miejscu na kontynencie. Doskonale sprawdzi się, gdy trzeba udostępnić zachwycające zdjęcia czy inspirujące posty w mediach społecznościowych!

Więcej informacji na temat wyprawy można znaleźć na stronie internetowej wyprawy [RE]CHARGE.

Story image
Story image
Story image
Story image
Story image
Story image
eneloop Aftermovie 20191209_Eneloop_Aftermovie.mp4 - 155 MB
Story image
Story image
Story image
Story image
Story image
Story image
Story image
Story image
Story image
PR_eneloop_Journey winner-PL.docx 67 KB PR_eneloop_Journey winner-PL.pdf 114 KB

 

Więcej o Panasonic Energy Europe NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik, w pobliżu Brukseli w Belgii. Firma należy do koncernu Panasonic Corporation, międzynarodowego lidera wśród producentów sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że Panasonic jest dzisiaj największym producentem baterii w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne są ulokowane w Tessenderlo w Belgii i w Polsce w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza „mobilną” energię do ponad 30 krajów w Europie. Zróżnicowana gama produktów firmy obejmuje m.in. akumulatory, ładowarki, baterie cynkowo-węglowe, alkaliczne oraz baterie specjalistyczne (cynkowo-powietrzne, litowe do aparatów fotograficznych, litowe guzikowe, alkaliczne mikro czy srebrowe). Szczegółowe informacje na stronie: www.panasonic-batteries.com.

Panasonic Corporation jest światowym liderem zajmującym się rozwojem i produkcją artykułów elektronicznych do różnorodnego prywatnego, komercyjnego i przemysłowego użytku. Panasonic posiadający swoją siedzibę w Osace (Japonia) na koniec roku obrachunkowego, przypadającego na 31 marca 2018 roku ogłosił, skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto w wysokości około 61,4 miliardów euro. Panasonic jest zaangażowany w tworzenie lepszego życia i lepszego świata, stale przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 firma Panasonic świętowała setną rocznicę swojego istnienia. Bliższe informacje na temat firmy imarki Panasonic na stronie: www.panasonic.com.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium