Panasonic świętuje stulecie niezawodności

Panasonic świętuje stulecie niezawodności

W środę 7 marca firma Panasonic świętowała stulecie swojego istnienia. Czołowy producent urządzeń elektronicznych przyczynia się do tworzenia „lepszego życia, lepszego świata” od 1918 roku. Z okazji jubileuszu Panasonic Energy kontynuuje wprowadzanie nowej, całościowej koncepcji stylistycznej opakowania baterii, podkreślającej wartości przyświecające marce: jakość, niezawodność i innowacyjność.

Baterie Panasonic produkowane są w 19 fabrykach w 13 krajach na całym świecie. Od rozpoczęcia działalności w 1918 roku firma Panasonic sprzedała w 120 krajach ponad 210 miliardów baterii, które utworzyłyby ciąg długości 10 500 000 km, czyli 13 razy tyle, ile wynosi droga do księżyca i z powrotem. Po 100 latach innowacji Panasonic nadal stara się wspomagać rozwój społeczeństwa poprzez opracowywanie i udoskonalanie wysokiej jakości baterii.

Nowa, całościowa koncepcja stylistyczna
Po wprowadzeniu na rynek w marcu ubiegłego roku nowoczesnej, całościowej koncepcji stylistycznej opakowania baterii Panasonic Energy planuje zmianę projektu swoich baterii specjalistycznych, cynkowych oraz akumulatorów, by zapewnić czytelniejszą informację dla konsumenta. Zmniejszono ilość oświadczeń na opakowaniu, wprowadzono wyraźny podział kolorystyczny pomiędzy różnymi typami baterii oraz spójność przekazu. Ponadto ujednolicone symbole wskazują, do jakich urządzeń przeznaczone są dane baterie, a na opakowaniach baterii guzikowych dodano kod referencyjny. Panasonic zamieścił na opakowaniu również wizualne przedstawienie słońca jako nawiązanie do innowacyjności marki i przyszłości energii.

100 lat niezawodności
Firmę Panasonic założył w Japonii w 1918 roku Konosuke Matsushita, który nadał ton innowacyjności. W 1923 roku wprowadził na rynek pierwsze firmowe lampy na baterie, później opracowano pierwsze baterie z suchym ogniwem. W 1979 roku Matsushita utworzył spółkę zależną, znaną obecnie pod nazwą Panasonic Energy, która stała się wiodącym na świecie wszechstronnym producentem baterii. Od tego czasu Panasonic nieustannie przesuwa granice możliwości przez zmniejszanie wielkości i dywersyfikację urządzeń produkcyjnych, wprowadzając ekologiczne akumulatory eneloop w 2005 roku oraz alkaliczne baterie EVOLTA w 2008 roku. W 2018 roku Panasonic jest uznawany na całym świecie za czołowego producenta baterii do elektroniki użytkowej, mieszkań, motoryzacji oraz rozwiązań B2B.

Producent wysokiej jakości baterii nie poprzestaje na tym: Panasonic Energy Europe dał już do zrozumienia, że ma w zanadrzu więcej innowacyjnych pomysłów, które zostaną ujawnione w maju tego roku.

 

Skontaktuj się z nami
Ann-Sophie Cardoen ARK Communication
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Ann-Sophie Cardoen ARK Communication
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o Panasonic Energy Europe NV

O FIRMIE PANASONIC ENERGY EUROPE NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik niedaleko Brukseli, w Belgii. Spółka jest częścią Panasonic Corporation, wiodącego globalnego producenta wyrobów elektronicznych i elektrycznych. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że firma jest dzisiaj największym producentem akumulatorów w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne znajdują się w Tessenderlo w Belgii oraz w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza mobilne rozwiązania energetyczne do ponad trzydziestu krajów Europy. Bogata oferta produktów firmy obejmuje baterie wielokrotnego ładowania, akumulatory cynkowo-węglowe, alkaliczne i specjalne (takie jak cynkowo-powietrzne, fotolityczne, litowe, mikroalkaliczne, srebrowo-tlenkowe) oraz ładowarki. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.panasonic-batteries.com.

INFORMACJE O FIRMIE PANASONIC

Panasonic Corporation z siedzibą w Osace w Japonii jest firmą przodującą na świecie w dziedzinie opracowywania i wytwarzania wyrobów elektronicznych do szerokiej gamy zastosowań domowych, handlowych i przemysłowych. Na zakończenie roku obrotowego, 31 marca 2019 r., Panasonic odnotował skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości około 69,7 miliardów euro. Panasonic z oddaniem działa na rzecz tworzenia lepszego świata i lepszego życia, nieustannie przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 roku firma świętowała setną rocznicę powstania. Więcej informacji o spółce i marce Panasonic znajdziesz na stronie www.panasonic.net.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium