Panasonic świętuje stulecie niezawodności

Panasonic świętuje stulecie niezawodności

W środę 7 marca firma Panasonic świętowała stulecie swojego istnienia. Czołowy producent urządzeń elektronicznych przyczynia się do tworzenia „lepszego życia, lepszego świata” od 1918 roku. Z okazji jubileuszu Panasonic Energy kontynuuje wprowadzanie nowej, całościowej koncepcji stylistycznej opakowania baterii, podkreślającej wartości przyświecające marce: jakość, niezawodność i innowacyjność.

Baterie Panasonic produkowane są w 19 fabrykach w 13 krajach na całym świecie. Od rozpoczęcia działalności w 1918 roku firma Panasonic sprzedała w 120 krajach ponad 210 miliardów baterii, które utworzyłyby ciąg długości 10 500 000 km, czyli 13 razy tyle, ile wynosi droga do księżyca i z powrotem. Po 100 latach innowacji Panasonic nadal stara się wspomagać rozwój społeczeństwa poprzez opracowywanie i udoskonalanie wysokiej jakości baterii.

Nowa, całościowa koncepcja stylistyczna
Po wprowadzeniu na rynek w marcu ubiegłego roku nowoczesnej, całościowej koncepcji stylistycznej opakowania baterii Panasonic Energy planuje zmianę projektu swoich baterii specjalistycznych, cynkowych oraz akumulatorów, by zapewnić czytelniejszą informację dla konsumenta. Zmniejszono ilość oświadczeń na opakowaniu, wprowadzono wyraźny podział kolorystyczny pomiędzy różnymi typami baterii oraz spójność przekazu. Ponadto ujednolicone symbole wskazują, do jakich urządzeń przeznaczone są dane baterie, a na opakowaniach baterii guzikowych dodano kod referencyjny. Panasonic zamieścił na opakowaniu również wizualne przedstawienie słońca jako nawiązanie do innowacyjności marki i przyszłości energii.

100 lat niezawodności
Firmę Panasonic założył w Japonii w 1918 roku Konosuke Matsushita, który nadał ton innowacyjności. W 1923 roku wprowadził na rynek pierwsze firmowe lampy na baterie, później opracowano pierwsze baterie z suchym ogniwem. W 1979 roku Matsushita utworzył spółkę zależną, znaną obecnie pod nazwą Panasonic Energy, która stała się wiodącym na świecie wszechstronnym producentem baterii. Od tego czasu Panasonic nieustannie przesuwa granice możliwości przez zmniejszanie wielkości i dywersyfikację urządzeń produkcyjnych, wprowadzając ekologiczne akumulatory eneloop w 2005 roku oraz alkaliczne baterie EVOLTA w 2008 roku. W 2018 roku Panasonic jest uznawany na całym świecie za czołowego producenta baterii do elektroniki użytkowej, mieszkań, motoryzacji oraz rozwiązań B2B.

Producent wysokiej jakości baterii nie poprzestaje na tym: Panasonic Energy Europe dał już do zrozumienia, że ma w zanadrzu więcej innowacyjnych pomysłów, które zostaną ujawnione w maju tego roku.

 

Skontaktuj się z nami
Ann-Sophie Cardoen ARK Communication
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Ann-Sophie Cardoen ARK Communication
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o Panasonic Energy Europe NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik, w pobliżu Brukseli w Belgii. Firma należy do koncernu Panasonic Corporation, międzynarodowego lidera wśród producentów sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że Panasonic jest dzisiaj największym producentem baterii w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne są ulokowane w Tessenderlo w Belgii i w Polsce w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza „mobilną” energię do ponad 30 krajów w Europie. Zróżnicowana gama produktów firmy obejmuje m.in. akumulatory, ładowarki, baterie cynkowo-węglowe, alkaliczne oraz baterie specjalistyczne (cynkowo-powietrzne, litowe do aparatów fotograficznych, litowe guzikowe, alkaliczne mikro czy srebrowe). Szczegółowe informacje na stronie: www.panasonic-batteries.com.

Panasonic Corporation jest światowym liderem zajmującym się rozwojem i produkcją artykułów elektronicznych do różnorodnego prywatnego, komercyjnego i przemysłowego użytku. Panasonic posiadający swoją siedzibę w Osace (Japonia) na koniec roku obrachunkowego, przypadającego na 31 marca 2018 roku ogłosił, skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto w wysokości około 61,4 miliardów euro. Panasonic jest zaangażowany w tworzenie lepszego życia i lepszego świata, stale przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 firma Panasonic świętowała setną rocznicę swojego istnienia. Bliższe informacje na temat firmy imarki Panasonic na stronie: www.panasonic.com.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium