Panasonic informuje o postępach w zakresie Wizji ekologicznej na rok 2050

Panasonic informuje o postępach w zakresie Wizji ekologicznej na rok 2050

W związku z ogłoszoną w czerwcu 2017 roku Wizją ekologiczną na rok 2050 Grupa Panasonic informuje, że fabrykom w Belgii i w Japonii udało się osiągnąć status fabryk o zerowej emisjidwutlenku węgla.


Grupa Panasonic przybliża się do osiągnięcia celów Wizji ekologicznej na rok 2050, dążąc do wdrożenia we wszystkich swoich fabrykach na świecie procesu produkcyjnego, który nie będzie przyczyniał się do zwiększania emisji CO2. Fabryki Panasonic Energy Belgium (PECBE) i Panasonic Eco Technology Center (PETEC) w Japonii jednocześnie osiągnęły w zeszłym miesiącu status produkcji o zerowej emisji CO2. Obie fabryki o zerowej emisji dwutlenku węglastanowią wzór dla innych istniejących zakładów Panasonic – planuje się rozszerzenie działań ograniczających emisję na skalę światową.

Osiągnięcie zerowej emisji dwutlenkuwęgla w fabryce PECBE oznaczało zredukowanie wytwarzanego CO2o około 3200 ton. Udało się to osiągnąć dzięki instalacji turbiny wiatrowej, nabywaniu wyłącznie energii w 100 procentach odnawialnej, stosowaniu certyfikatów uprawnienia do emisji dwutlenku węgla zgodnych z normami Verified Carbon Standard (VCS) i wymianie kotłów na energooszczędne. Ponadto PECBE promuje dalsze różnorodne działania przyjazne środowisku, w tym korzystanie z oświetlenia LED i wymianę pojazdów firmowych na modele elektryczne.

Panasonic uznaje, że jako globalna korporacja społecznie odpowiedzialna ma obowiązek przyczyniania się do ochrony środowiska tak, by energii wytwarzanej w ramach działalności było więcej niż energii zużywanej. W 2017 r. utworzono wyspecjalizowaną firmową grupę roboczą ds. redukcji emisji dwutlenkuwęgla, która wypracowuje sposoby na osiąganie celów określonych w Wizji ekologicznej na rok 2050.

Ann-Sophie Cardoen Project Manager, ARK BBN
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o Panasonic Energy Europe NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik, w pobliżu Brukseli w Belgii. Firma należy do koncernu Panasonic Corporation, międzynarodowego lidera wśród producentów sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że Panasonic jest dzisiaj największym producentem baterii w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne są ulokowane w Tessenderlo w Belgii i w Polsce w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza „mobilną” energię do ponad 30 krajów w Europie. Zróżnicowana gama produktów firmy obejmuje m.in. akumulatory, ładowarki, baterie cynkowo-węglowe, alkaliczne oraz baterie specjalistyczne (cynkowo-powietrzne, litowe do aparatów fotograficznych, litowe guzikowe, alkaliczne mikro czy srebrowe). Szczegółowe informacje na stronie: www.panasonic-batteries.com.

Panasonic Corporation jest światowym liderem zajmującym się rozwojem i produkcją artykułów elektronicznych do różnorodnego prywatnego, komercyjnego i przemysłowego użytku. Panasonic posiadający swoją siedzibę w Osace (Japonia) na koniec roku obrachunkowego, przypadającego na 31 marca 2018 roku ogłosił, skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto w wysokości około 61,4 miliardów euro. Panasonic jest zaangażowany w tworzenie lepszego życia i lepszego świata, stale przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 firma Panasonic świętowała setną rocznicę swojego istnienia. Bliższe informacje na temat firmy imarki Panasonic na stronie: www.panasonic.com.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium