Panasonic informuje o postępach w zakresie Wizji ekologicznej na rok 2050

Panasonic informuje o postępach w zakresie Wizji ekologicznej na rok 2050

W związku z ogłoszoną w czerwcu 2017 roku Wizją ekologiczną na rok 2050 Grupa Panasonic informuje, że fabrykom w Belgii i w Japonii udało się osiągnąć status fabryk o zerowej emisjidwutlenku węgla.


Grupa Panasonic przybliża się do osiągnięcia celów Wizji ekologicznej na rok 2050, dążąc do wdrożenia we wszystkich swoich fabrykach na świecie procesu produkcyjnego, który nie będzie przyczyniał się do zwiększania emisji CO2. Fabryki Panasonic Energy Belgium (PECBE) i Panasonic Eco Technology Center (PETEC) w Japonii jednocześnie osiągnęły w zeszłym miesiącu status produkcji o zerowej emisji CO2. Obie fabryki o zerowej emisji dwutlenku węglastanowią wzór dla innych istniejących zakładów Panasonic – planuje się rozszerzenie działań ograniczających emisję na skalę światową.

Osiągnięcie zerowej emisji dwutlenkuwęgla w fabryce PECBE oznaczało zredukowanie wytwarzanego CO2o około 3200 ton. Udało się to osiągnąć dzięki instalacji turbiny wiatrowej, nabywaniu wyłącznie energii w 100 procentach odnawialnej, stosowaniu certyfikatów uprawnienia do emisji dwutlenku węgla zgodnych z normami Verified Carbon Standard (VCS) i wymianie kotłów na energooszczędne. Ponadto PECBE promuje dalsze różnorodne działania przyjazne środowisku, w tym korzystanie z oświetlenia LED i wymianę pojazdów firmowych na modele elektryczne.

Panasonic uznaje, że jako globalna korporacja społecznie odpowiedzialna ma obowiązek przyczyniania się do ochrony środowiska tak, by energii wytwarzanej w ramach działalności było więcej niż energii zużywanej. W 2017 r. utworzono wyspecjalizowaną firmową grupę roboczą ds. redukcji emisji dwutlenkuwęgla, która wypracowuje sposoby na osiąganie celów określonych w Wizji ekologicznej na rok 2050.

Ann-Sophie Cardoen Project Manager, ARK BBN
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o Panasonic Energy Europe NV

O FIRMIE PANASONIC ENERGY EUROPE NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik niedaleko Brukseli, w Belgii. Spółka jest częścią Panasonic Corporation, wiodącego globalnego producenta wyrobów elektronicznych i elektrycznych. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że firma jest dzisiaj największym producentem akumulatorów w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne znajdują się w Tessenderlo w Belgii oraz w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza mobilne rozwiązania energetyczne do ponad trzydziestu krajów Europy. Bogata oferta produktów firmy obejmuje baterie wielokrotnego ładowania, akumulatory cynkowo-węglowe, alkaliczne i specjalne (takie jak cynkowo-powietrzne, fotolityczne, litowe, mikroalkaliczne, srebrowo-tlenkowe) oraz ładowarki. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.panasonic-batteries.com.

INFORMACJE O FIRMIE PANASONIC

Panasonic Corporation z siedzibą w Osace w Japonii jest firmą przodującą na świecie w dziedzinie opracowywania i wytwarzania wyrobów elektronicznych do szerokiej gamy zastosowań domowych, handlowych i przemysłowych. Na zakończenie roku obrotowego, 31 marca 2019 r., Panasonic odnotował skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości około 69,7 miliardów euro. Panasonic z oddaniem działa na rzecz tworzenia lepszego świata i lepszego życia, nieustannie przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 roku firma świętowała setną rocznicę powstania. Więcej informacji o spółce i marce Panasonic znajdziesz na stronie www.panasonic.net.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium