Panasonic i Spider-Man: Homecoming łączą siły

Panasonic i Spider-Man: Homecoming łączą siły

Czwartek, 11 maja 2017 — Panasonic Energy Europe ogłasza nawiązanie współpracy z nową produkcją o Spider-Manie – Spider-Man: Homecoming w ramach wspólnej kampanii reklamowej w Europie. Zgodnie z umową Panasonic zorganizuje interaktywny konkurs internetowy: kto zbuduje największą sieć online, wygra wycieczkę do Nowego Jorku.

Spider-Man powita zwycięzców w swoim rodzinnym mieście
Aby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się i zainicjować tworzenie cyfrowej pajęczyny na stronie spiderman.panasonic-batteries.com. Panasonic zachęca uczestników, aby zapraszali znajomych i rodzinę, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub mediów społecznościowych, do przyłączania się do ich sieci, a tym samym – do jej powiększania. Uczestnik, który „złapie” największą ilość osób w swoją sieć, wygra wycieczkę do Nowego Jorku dla 4 osób. Następni w kolejności uczestnicy otrzymają atrakcyjne nagrody z motywami Panasonic/Spider-Man: Homecoming.

W większości krajów europejskich premiera filmu Spider-Man: Homecoming zaplanowana jest na 6 i 7 lipca 2017 roku. Konkurs internetowy będzie trwać od 8 maja do 31 grudnia 2017 r. Przeczytaj regulamin konkursu.

Rozbudowa sieci
Konkursowi towarzyszy szereg atrakcyjnych wizualnie materiałów promocyjnych do wykorzystania w sklepach w ponad 30 krajach Europy. Wszystkie przyciągające uwagę materiały promocyjne marek Panasonic i Spider-Man: Homecoming przedstawiają wizerunek postaci Spider-Mana oraz logo Panasonic, a także hasła zachęcające do udziału w konkursie i do obejrzenia filmu.

Dedykowane opakowania
Opakowania baterii Panasonic są również ilustrowane motywami z filmu Spider-Man: Homecoming. Na każdym opakowaniu widnieje postać Spider-Mana w energicznej pozie (z rodzinnym Nowym Jorkiem w tle) oraz odpowiednie logo i zaproszenie do udziału w konkursie. Dodatkowo z tej okazji przygotowaliśmy limitowane wersje promocyjne baterii Evolta, Pro Power i Everyday Power. 

Podstawowymi zasadami koncepcji wzornictwa –tak  jak na wszystkich opakowaniach baterii Panasonic – są wygoda klienta i przejrzystość, czyli czytelne informacje na temat produktu (rozmiar i ilość) oraz przedstawienie urządzeń, w których można stosować baterie. Opakowania mają nowoczesny i dynamiczny wygląd, a poszczególne rodzaje wyraźnie odróżniają się kolorystyką.

Zarówno Spider-Man, jak i baterie Panasonic posiadają supermoc, dlatego tak idealnie do siebie pasują. Co-branding z pełnym energii bohaterem pomaga marce Panasonic trafić do szerokiego grona odbiorców, a tym samym znacznie zwiększa wśród konsumentów świadomość tego, jak szeroki jest wachlarz oferowanych przez Panasonic zaawansowanych rozwiązań na rynku baterii.

Ann-Sophie Cardoen Content & PR Consultant at ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager at Panasonic Energy Europe NV