Panasonic Energy wprowadza nową baterię klasy premium z dodatkiem srebra

Panasonic Energy wprowadza nową baterię klasy premium z dodatkiem srebra


Panasonic Energy wprowadził nową baterię klasy premium:EVOLTA NEO. Nowa bateria ma najdłuższy okres trwałości w całej historii baterii Panasonic, który zawdzięcza nowemu składowi z dodatkiem srebra. Zapewnia on wyższą wydajność i wydłużoną żywotność – nawet po bardzo długim okresie przechowywania.


Bateria EVOLTA NEO sprawdza się we wszelkiego rodzaju urządzeniach, a różnica w porównaniu z innymi bateriami jest wyraźnie widoczna. Bez względu na to, czy jest to aparat fotograficzny, zabawka czy pilot, we wszystkich urządzeniach nowa bateria działa dłużej niż inne baterie. Poza wydłużonym okresem trwałości, nowa bateria rzadziej wycieka i zapewnia wysoką wydajność w zróżnicowanych warunkach. Dzięki temu jest to nowe i niezwykle ciekawe rozwiązanie na rynku energii.

Wyższa wydajność

Bateria EVOLTA NEO firmy Panasonic różni się od innych baterii ze względu na zupełnie nowy skład techniczny. Wewnętrzne elementy są bardziej zwarte, co umożliwia zwiększenie ilości aktywnych składników. W połączeniu z elementami srebra, zwiększa to żywotność baterii i gwarantuje jej niezwykłą wydajność. Co więcej, separator w baterii jest o 25% cieńszy, a przestrzeń między płaszczem ogniwa i uszczelką została zlikwidowana. Dzięki temu w baterii jest więcej miejsca na elektrolit, co poprawia wydajność rozładowania.

Wydłużony okres trwałości

Nowo zaprojektowane wyżłobienie baterii EVOLTA NEO w kształcie litery V pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz baterii. Zwiększa to okres jej wydajności. Nawet po długim czasie przechowywania bateria EVOLTA NEO zachowuje swoją żywotność. Elementy srebra wewnątrz baterii sprawiają, że materiał jest bardziej reaktywny, co jeszcze bardziej wydłuża działanie baterii. 

Szczelność zwiększona o 30%

Specjalna metoda zapobiegania wyciekowi elektrolitu z wykorzystaniem elementów srebra zastosowana w baterii EVOLTA NEO zmniejsza ryzyko wycieku. Nawet w przypadku przeciążenia ryzyko wycieku jest o 30% niższe. Jest to ważny krok naprzód w staraniach firmy Panasonic o poprawienie bezpieczeństwa baterii.

Bateria EVOLTA NEO należy do najlepszych baterii w swoim segmencie, rywalizując z innymi markami klasy A na rynku. Bateria dostępna jest w rozmiarze AA i AAA. Będzie sprzedawana w luksusowym opakowaniu klasy premium zawierającym 4, 8 lub 12 sztuk. Hasło kampanii marketingowej brzmi „Unlock the power of silver” i nawiązuje do kluczowego elementu baterii, jej wielofunkcyjności i trwałości. Sprzedaż rozpocznie się na niemieckiej stronie firmy AmazonNiemcy 26 listopada. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o baterii EVOLTA NEO? Wejdź na stronę: www.panasonic-batteries.com.

Ann-Sophie Cardoen Project Manager, ARK BBN
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o Panasonic Energy Europe NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik, w pobliżu Brukseli w Belgii. Firma należy do koncernu Panasonic Corporation, międzynarodowego lidera wśród producentów sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że Panasonic jest dzisiaj największym producentem baterii w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne są ulokowane w Tessenderlo w Belgii i w Polsce w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza „mobilną” energię do ponad 30 krajów w Europie. Zróżnicowana gama produktów firmy obejmuje m.in. akumulatory, ładowarki, baterie cynkowo-węglowe, alkaliczne oraz baterie specjalistyczne (cynkowo-powietrzne, litowe do aparatów fotograficznych, litowe guzikowe, alkaliczne mikro czy srebrowe). Szczegółowe informacje na stronie: www.panasonic-batteries.com.

Panasonic Corporation jest światowym liderem zajmującym się rozwojem i produkcją artykułów elektronicznych do różnorodnego prywatnego, komercyjnego i przemysłowego użytku. Panasonic posiadający swoją siedzibę w Osace (Japonia) na koniec roku obrachunkowego, przypadającego na 31 marca 2018 roku ogłosił, skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto w wysokości około 61,4 miliardów euro. Panasonic jest zaangażowany w tworzenie lepszego życia i lepszego świata, stale przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 firma Panasonic świętowała setną rocznicę swojego istnienia. Bliższe informacje na temat firmy imarki Panasonic na stronie: www.panasonic.com.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium