Ostatni zespół w zrównoważony sposób zdąża do finału

Ostatni zespół w zrównoważony sposób zdąża do finału

Już od samego startu wyprawy sztafetowej ambasadorów (ambassadors’ tour) eneloop 22 czerwca 2018 roku dwanaście śmiałych dwuosobowych zespołów łączy swoje siły, by trwałe, zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju baterie eneloop mogły przebyć trasę po Europie.Każdy zespół ma dokładnie tydzień, aby przekazać sztafetową baterię następnemu w umówionym miejscu. 14 września 2018 ostatni zespół kończy sztafetę we Włoszech. Po przygodzie w świecie fizycznym uczestnicy zmierzą się ze sobą w wielkim finale online, który potrwa od 18 do 25 września, a jego stawką jest czek podróżny o wartości 2500 euro.

Marka baterii wielokrotnego ładowania eneloop powołała do życia wyprawę ambasadorów, aby zwrócić uwagę na dobrostan naszej planety i jej mieszkańców. Wspólny cel wszystkich dwunastu zespołów to zebranie jak największej liczby obserwujących wspólną stronę wyprawy na Facebooku: eneloop ambassadors’ tour. Za każdego obserwującego eneloop przeznacza bowiem jedno euro na cele dobroczynne organizacji Aktionsgemeinschaft Artenschutz (Kampania na rzecz Gatunków Zagrożonych) i Cheetah Conservation Fund, które angażują się w ochronę zagrożonych wyginięciem zwierząt, takich jak gepardy i żółwie morskie. Maksymalna kwota wynosi 21 000 euro.  

Ambasadorzy jadący na zielonej energii
Podczas wyprawy zespoły muszą zostawiać jak najmniejszy ślad ekologiczny, na przykład pokonując trasę pieszo, na rowerze lub autostopem. Estońska drużyna BACKPACK GALS jutro przekazuje baterię ostatnim ambasadorom z włoskiego zespołu TORTELLI, któryod 7 do 14 września pokona 325 kilometrów autostopem, jadąc z Konstancji (Niemcy) do Como (Włochy). Ich poprzednikami były zespoły SAIL4SUSTAINABILITY (Estonia), ASAPGUYS (Włochy), LOST IN COMPASS (Litwa), YOUNG FOLKS (Łotwa), HAN DUO (Estonia), OMAIT (Włochy), SUSTAINABLY SASSY (Finlandia/Wenezuela), WOANDERS (Łotwa/Litwa), KOSEN RUFU (Włochy) i POLISHING THE WORLD (Polska/Meksyk).

Internetowy finał od 18 do 25 września 
Wielki finał z udziałem zespołów zaczyna się w środę 18 września 2018 roku. Końcowa batalia rozegra się w sieci, na oficjalnej stronie internetowej kampanii: każdy zespół prześle wideo, w którym pokaże swoją przygodę i aspiracje. Do środy 25 września włącznie każdy może glosować na swój ulubiony filmik. Ekipa, której zespołowe wideo zbierze najwięcej głosów, zostanie nagrodzona czekiem podróżnym o wartości 2500 euro. 

Końcowe wydarzenie w Berlinie 29 września 
W sobotę 29 września 2018 eneloop oficjalnie przekaże nagrodę zwycięzcom oraz darowiznę organizacjom dobroczynnym, których przedstawiciele również pojawią się na uroczystym zakończeniu akcji. Przekazanie nastąpi w MediaMarkt w dzielnicy Gropiusstadt (Johannisthaler Chaussee 309, 12351 Berlin), gdzie oprócz tego na wszystkich konsumentów czeka promocja na baterie i ładowarki eneloop. Cała przygoda jest udostępniana na żywo na www.facebook.com/eneloopambassadorstour.

Limitowana edycja akumulatorów „tones botanic”
Aby skierować uwagę klientów na tę zieloną przygodę, eneloop wprowadziło specjalną edycję baterii AA i AAA w roślinnych odcieniach. Baterie „eneloop tones botanic” można kupić online lub w jednym ze sklepów na terenie Europy. Nakład specjalnej serii jest limitowany. Fani wyprawy eneloop ambassadors’ tour mogą dodatkowo cieszyć się specjalnymi zniżkami, promocjami i konkursami na stronie na Facebooku oraz w sklepach.

 Więcej informacji o uczestnikach, trasach i celach dobroczynnych można przeczytać na eneloopambassadorstour.eu.

Julie Post Project Manager, ARK Communication
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o Panasonic Energy Europe NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik, w pobliżu Brukseli w Belgii. Firma należy do koncernu Panasonic Corporation, międzynarodowego lidera wśród producentów sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że Panasonic jest dzisiaj największym producentem baterii w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne są ulokowane w Tessenderlo w Belgii i w Polsce w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza „mobilną” energię do ponad 30 krajów w Europie. Zróżnicowana gama produktów firmy obejmuje m.in. akumulatory, ładowarki, baterie cynkowo-węglowe, alkaliczne oraz baterie specjalistyczne (cynkowo-powietrzne, litowe do aparatów fotograficznych, litowe guzikowe, alkaliczne mikro czy srebrowe). Szczegółowe informacje na stronie: www.panasonic-batteries.com.

Panasonic Corporation jest światowym liderem zajmującym się rozwojem i produkcją artykułów elektronicznych do różnorodnego prywatnego, komercyjnego i przemysłowego użytku. Panasonic posiadający swoją siedzibę w Osace (Japonia) na koniec roku obrachunkowego, przypadającego na 31 marca 2018 roku ogłosił, skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto w wysokości około 61,4 miliardów euro. Panasonic jest zaangażowany w tworzenie lepszego życia i lepszego świata, stale przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 firma Panasonic świętowała setną rocznicę swojego istnienia. Bliższe informacje na temat firmy imarki Panasonic na stronie: www.panasonic.com.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium