Nowe etui na akumulatory eneloop jako zrównoważone rozwiązanie opakowaniowe

Nowe etui na akumulatory eneloop jako zrównoważone rozwiązanie opakowaniowe

Zrównoważona marka baterii eneloop firmy Panasonic jest teraz jeszcze bardziej przyjazna środowisku po wprowadzeniu na rynek nowego etui wielokrotnego użytku. Wykonany z recyklingowanego polietylenu materiał jest bardziej ekologiczną alternatywą dla pierwotnego opakowania jednorazowego użytku. Ponadto przyczynia się on do zmniejszenia ilości odpadów, gdyż ze względu na trwałość można go używać jako poręcznego etui.

Dla eneloop jako wieloletniego producenta gotowych do użytku akumulatorów wysokiej jakości do wielokrotnego ładowania jest to naturalny krok naprzód. Nowe trwałe opakowanie jest teraz tak samo przydatne, jak sam produkt – to bardzo skuteczne narzędzie do łatwego przechowywania akumulatorów w domu lub w pracy.

Niezawodne akumulatory są wstępnie naładowane energią słoneczną i można ich użyć nawet 2100 razy (w zależności od rodzaju akumulatora). Są one stosowane na całym świecie zarówno w domach prywatnych, jak i w miejscach pracy, i stanowią przyjazną dla środowiska alternatywę dla baterii jednorazowego użytku.

Dostępność
Nowe etui pojawi się na rynku w grudniu i będzie dostępne tylko przez internet. Do etui dołączony jest zestaw 4 lub 8 sztuk akumulatorów eneloop w rozmiarach AA i AAA. Profesjonalne akumulatory eneloop są dostępne jako zestaw 4 sztuk w etui wielokrotnego użytku także w wersjach AA i AAA.

Kieszonkowa ładowarka USB
Wspomniana premiera zbiega się w czasie z jeszcze jedną atrakcyjną nowością. W styczniu eneloop udostępni także nową ładowarkę USB w rozmiarze kieszonkowym – ładowarkę do akumulatorów CC80. Ta przenośna ładowarka zawierająca dwa gniazda do jednoczesnego ładowania doskonale sprawdzi się w podróży. Będzie ona dostępna w dwóch wersjach: pakiet z 2 akumulatorami AA eneloop lub pakiet zawierający tylko ładowarkę.

Opinie naszych klientów
Akumulatory eneloop, których używaliśmy na naszej trasie TOTEM, spełniły nasze oczekiwania z nawiązką. Podczas spektakli mogę spokojnie używać ich prosto z pakietu bez konieczności uprzedniego naładowania. Mają fantastyczny potencjał ładowania i rozładowywania – codziennie wykonujemy pełne cykle ładowania. W porównaniu z innymi markami przechowują energię bardzo skutecznie, nawet gdy przez dłuższy czas nie są używane. Konstrukcja osłony zewnętrznej należy do najsolidniejszych, jakie w życiu widziałem. Zamierzamy nadal korzystać z produktów eneloop jeszcze przez wiele, wiele lat.”
Stephan Mendi, Technik dźwięku Cirque du Soleil
Story image
Story image

 

 

 

Julie Post Project Manager, ARK Communication
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o Panasonic Energy Europe NV

O FIRMIE PANASONIC ENERGY EUROPE NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik niedaleko Brukseli, w Belgii. Spółka jest częścią Panasonic Corporation, wiodącego globalnego producenta wyrobów elektronicznych i elektrycznych. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że firma jest dzisiaj największym producentem akumulatorów w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne znajdują się w Tessenderlo w Belgii oraz w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza mobilne rozwiązania energetyczne do ponad trzydziestu krajów Europy. Bogata oferta produktów firmy obejmuje baterie wielokrotnego ładowania, akumulatory cynkowo-węglowe, alkaliczne i specjalne (takie jak cynkowo-powietrzne, fotolityczne, litowe, mikroalkaliczne, srebrowo-tlenkowe) oraz ładowarki. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.panasonic-batteries.com.

INFORMACJE O FIRMIE PANASONIC

Panasonic Corporation z siedzibą w Osace w Japonii jest firmą przodującą na świecie w dziedzinie opracowywania i wytwarzania wyrobów elektronicznych do szerokiej gamy zastosowań domowych, handlowych i przemysłowych. Na zakończenie roku obrotowego, 31 marca 2019 r., Panasonic odnotował skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości około 69,7 miliardów euro. Panasonic z oddaniem działa na rzecz tworzenia lepszego świata i lepszego życia, nieustannie przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 roku firma świętowała setną rocznicę powstania. Więcej informacji o spółce i marce Panasonic znajdziesz na stronie www.panasonic.net.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium