Nowa aplikacja Panasonic pomaga dopasować baterię

Nowa aplikacja Panasonic pomaga dopasować baterię

w świecie przepełnionym nowoczesną elektroniką znalezienie odpowiedniego rodzaju baterii do konkretnego urządzenia potrafi być trudne. To właśnie w takim momencie z pomocą przychodzi Panasonic Energy Europe. Czołowy producent baterii wprowadził na rynek aplikację „Panasonic Battery App” – prostą w użyciu aplikację mobilną, która pozwala kupującym szybko i bez wysiłku znaleźć potrzebną im baterię.

Gama baterii Panasonic zawiera 4 różne rodzaje samych tylko baterii alkalicznych (EVOLTA, Pro Power, Everyday Power, Alkaline Power) – a każda ma inną pojemność. Różne urządzenia wymagają zróżnicowanych poziomów energii, dlatego Panasonic Energy Europe pragnie pomóc użytkownikom baterii uzyskać szerszy obraz problemu, prowadząc ich przez proces zakupu. Aplikacja dotycząca baterii została zaprojektowana przede wszystkim w celu ułatwienia poszukiwań baterii, posiada jednak także dodatkowe, atrakcyjne cechy. Oto jej funkcje:

1. Użyj „Find My Battery”, aby odszukać właściwą baterię

Funkcja „Find My Battery” pozwala sprawdzić, jakiej baterii potrzebujemy do konkretnego urządzenia elektronicznego, przedstawiając do wyboru listę prostych ikon. Jeśli nie możemy znaleźć naszego urządzenia na liście, należy wybrać „other appliances”. Gdy urządzenie i rozmiar baterii zostaną wybrane, aplikacja zasugeruje najlepiej dopasowane baterie firmy Panasonic. Dostarczy także dodatkowych informacji, aby użytkownik nie zakupił niewłaściwego rodzaju baterii, jeśli będzie robił to później.

2. Funkcja „Augmented Reality” dla niecodziennych wrażeń

Poza podstawowymi funkcjami aplikacja wyposażona jest także w trzecią, zmyślną możliwość. Funkcja „Augmented Reality” (AR) pozwala użytkownikom smartfonów dodawać do zdjęć dodatkowy wymiar. Temat przewodni zmienia się wraz z różnymi promocjami. Na początku funkcja AR będzie wiązała się ze Spider-Manem – jest to odniesienie do najnowszego projektu, którego marką partnerską jest Panasonic: nowego filmu „Spider-Man: Homecoming”. Co więcej, do dnia 31 grudnia 2017 roku europejscy miłośnicy Spider-Mana mogą wygrać wycieczkę po Nowym Jorku, łapiąc jak największą możliwą liczbę osób w swoje (cyfrowe) sieci – zupełnie jak prawdziwy Spider-Man.


Aplikacja „Panasonic Battery” będzie dostępna w Google Play w sklepie z aplikacjami od 26 października.

 

O PANASONIC ENERGY EUROPE
Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik, w pobliżu Brukseli w Belgii. Firma należy do koncernu Panasonic Corporation, międzynarodowego lidera wśród producentów sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Dzięki dużemu i wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie elektroniki użytkowej firma Panasonic jest obecnie największym producentem baterii w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne są ulokowane w Tessenderlo w Belgii i w Polsce w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza „mobilną” energię do ponad 30 krajów w Europie. Zróżnicowana gama produktów firmy obejmuje m.in. akumulatory, ładowarki, baterie cynkowo-węglowe, alkaliczne oraz baterie specjalistyczne (cynkowo-powietrzne, litowe do aparatów fotograficznych, litowe guzikowe, alkaliczne mikro czy srebrowe). Szczegółowe informacje na stronie: www.panasonic-batteries.com.

O FIRMIE PANASONIC
Panasonic Corporation jest światowym liderem zajmującym się rozwojem i produkcją artykułów elektronicznych do różnorodnego prywatnego, komercyjnego i przemysłowego użytku. Panasonic posiadający swoją siedzibę w Osace (Japonia) na koniec roku obrachunkowego, przypadającego na 31 marca 2015 roku ogłosił, skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto w wysokości około 57,28 miliardów euro. Panasonic jest zaangażowany w tworzenie lepszego życia i lepszego świata, stale przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. Bliższe informacje na temat firmy i marki Panasonic na stronie: www.panasonic.net.

Skontaktuj się z nami
Ann-Sophie Cardoen Content & PR Consultant, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Ann-Sophie Cardoen Content & PR Consultant, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o Panasonic Energy Europe NV

O FIRMIE PANASONIC ENERGY EUROPE NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik niedaleko Brukseli, w Belgii. Spółka jest częścią Panasonic Corporation, wiodącego globalnego producenta wyrobów elektronicznych i elektrycznych. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że firma jest dzisiaj największym producentem akumulatorów w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne znajdują się w Tessenderlo w Belgii oraz w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza mobilne rozwiązania energetyczne do ponad trzydziestu krajów Europy. Bogata oferta produktów firmy obejmuje baterie wielokrotnego ładowania, akumulatory cynkowo-węglowe, alkaliczne i specjalne (takie jak cynkowo-powietrzne, fotolityczne, litowe, mikroalkaliczne, srebrowo-tlenkowe) oraz ładowarki. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.panasonic-batteries.com.

INFORMACJE O FIRMIE PANASONIC

Panasonic Corporation z siedzibą w Osace w Japonii jest firmą przodującą na świecie w dziedzinie opracowywania i wytwarzania wyrobów elektronicznych do szerokiej gamy zastosowań domowych, handlowych i przemysłowych. Na zakończenie roku obrotowego, 31 marca 2019 r., Panasonic odnotował skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości około 69,7 miliardów euro. Panasonic z oddaniem działa na rzecz tworzenia lepszego świata i lepszego życia, nieustannie przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 roku firma świętowała setną rocznicę powstania. Więcej informacji o spółce i marce Panasonic znajdziesz na stronie www.panasonic.net.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium