Marka eneloop wspiera zagrożone gatunki organizując wyprawę ambasadorów

Marka eneloop wspiera zagrożone gatunki organizując wyprawę ambasadorów

Marka eneloop ogłosiła nazwę organizacji charytatywnej, której przekaże czek na kwotę maksymalnie 21 000 EUR zgromadzoną w czasie wyprawy ambasadorów. Organizacją tą jest Aktionsgemeinschaft Artenschutz (AGA). Niemiecka organizacja charytatywna, która zajmuje się ochroną oraz zachowaniem zagrożonych gatunków zwierząt i roślin, zapowiedziała, że wykorzysta darowiznę na ochronę zagrożonych gepardów we współpracy z partnerską Fundacją Ochrony Gepardów (Cheetah Conservation Fund). Do udziału w „zielonym” wyścigu zapisały się 462 żądne przygód dwuosobowe zespoły. Ambasadorowie zostaną wybrani do końca maja.

Po sukcesie wyprawy eneloop expedition 2100, Panasonic organizuje kolejne zawody mające na celu dalsze promowanie zrównoważonego rozwoju poprzez ekologiczne produkty marki eneloop. Zostanie wyłonionych 12 zespołów, które będą podróżować po Europie jako ambasadorowie marki eneloop, inspirując młode pokolenia. Wyścig zostanie zorganizowany na rzecz organizacji Aktionsgemeinschaft Artenschutz (AGA), która współpracuje z Fundacją Ochrony Gepardów (CCF) w celu podnoszenia świadomości ekologicznej i wspierania międzynarodowych projektów na rzecz zachowania i ochrony gepardów.

W czasie trwającej 12 tygodni wyprawy ambasadorów organizowanej przez markę eneloop 12 dwuosobowych zespołów musi dotrzeć do 13 lokalizacji, a następnie zmierzyć się w walce o nagrodę główną w finałowej bitwie online. Każdy zespół będzie musiał i) podróżować po Europie z bateriami marki eneloop korzystając wyłącznie z „zielonych” środków transportu, ii) wykonać trzy zadania oraz iii) zgromadzić jak największą liczbę polubień na profilu wyprawy ambasadorów marki eneloop na Facebooku.

Tylko te zespoły, którym uda się z powodzeniem wykonać zadania, będą mogły zamieścić na stronie marki eneloop swój film i wziąć udział w wielkim finale. Ambasadorowie z największą liczbą głosów wygrają podróż dla 2 osób oraz bilety wstępu na ekskluzywne wydarzenie w Berlinie, podczas którego przekażą czek na kwotę maksymalnie 21 000 EUR organizacji AGA w imieniu marki eneloop. Ostateczna kwota dotacji uzależniona jest od liczby polubień (1 polubienie = 1 EUR) na profilu wyprawy ambasadorów marki eneloop na Facebooku w momencie, gdy ostatni zespół dotrze do miejsca, w którym nastąpi przekazanie czeku 14 września.

Chciałbyś pomóc dzikiej przyrodzie?
Wystarczy, że polubisz wybrany film na stronie wyprawy ambasadorów marki eneloop na Facebooku. Dowiedz się więcej o zielonym wyścigu: eneloopambassadorstour.eu.

O Aktionsgemeinschaft Artenschutz (AGA)
Celem Aktionsgemeinschaft Artenschutz (AGA) e.V. (kampanii na rzecz ochrony zagrożonych gatunków), która działa od 1986 roku, jest zachowanie i ochrona zagrożonych gatunków zwierząt i roślin oraz ich siedlisk. AGA działa na całym świecie na rzecz zachowania i ochrony przyrody, podnoszenia poziomu wiedzy ekologicznej oraz zapobiegania niszczeniu środowiska ludzi, zwierząt i roślin. Jedną z jej partnerskich organizacji jest Fundacja Ochrony Gepardów (CCF) działająca na rzecz ratowania gepardów żyjących na wolności. https://www.aga-artenschutz.de

 

Skontaktuj się z nami
Julie Post Project Manager, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Julie Post Project Manager, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o Panasonic Energy Europe NV

O FIRMIE PANASONIC ENERGY EUROPE NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik niedaleko Brukseli, w Belgii. Spółka jest częścią Panasonic Corporation, wiodącego globalnego producenta wyrobów elektronicznych i elektrycznych. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że firma jest dzisiaj największym producentem akumulatorów w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne znajdują się w Tessenderlo w Belgii oraz w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza mobilne rozwiązania energetyczne do ponad trzydziestu krajów Europy. Bogata oferta produktów firmy obejmuje baterie wielokrotnego ładowania, akumulatory cynkowo-węglowe, alkaliczne i specjalne (takie jak cynkowo-powietrzne, fotolityczne, litowe, mikroalkaliczne, srebrowo-tlenkowe) oraz ładowarki. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.panasonic-batteries.com.

INFORMACJE O FIRMIE PANASONIC

Panasonic Corporation z siedzibą w Osace w Japonii jest firmą przodującą na świecie w dziedzinie opracowywania i wytwarzania wyrobów elektronicznych do szerokiej gamy zastosowań domowych, handlowych i przemysłowych. Na zakończenie roku obrotowego, 31 marca 2019 r., Panasonic odnotował skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości około 69,7 miliardów euro. Panasonic z oddaniem działa na rzecz tworzenia lepszego świata i lepszego życia, nieustannie przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 roku firma świętowała setną rocznicę powstania. Więcej informacji o spółce i marce Panasonic znajdziesz na stronie www.panasonic.net.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium