Marka eneloop działa na rzecz wyższego dobra

Marka eneloop działa na rzecz wyższego dobra

Firma Panasonic wspomaga ochronę środowiska w ramach konkursu European Photo Challenge

Firma Panasonic Energy Europe rozpoczęła trzecią edycję konkursu eneloop European Photo Challenge, wyrażając w ten sposób coraz większą świadomość zagrożeń środowiska. Finansując nagrodę, firma wspiera inicjatywy działające na rzecz ochrony naszej planety. Zwraca to uwagę na fakt, jak kluczowe znaczenie ma dla firmy Panasonic równowaga osiągana nie tylko dzięki przyjaznym dla środowiska rozwiązaniom, ale też poprzez wspieranie przedsięwzięć, które podzielają tę samą ekologiczną wizję.

Od 1 grudnia 2015 r. do 31 grudnia 2016 r. trwać będzie konkurs fotograficzny zorganizowany przez firmę Panasonic i powiązany tematycznie z kwestiami zrównoważonego rozwoju i środowiska naturalnego. W tym samym roku odbędzie się łącznie pięć niezależnych konkursów fotograficznych, z których każdy będzie miał inną myśl przewodnią. Konsumenci otrzymują zadanie przesłania swojego najbardziej „ekologicznego” zdjęcia tematycznego, a następnie zebrania „polubień”. Zarówno fotografia, która uzyska największą liczbę głosów łącznie, jak i dwie fotografie z największą liczbą głosów z każdego kraju, zostaną nagrodzone wspaniałymi nagrodami. Głównym zwycięzcą poprzedniej edycji konkursu, którego tematem przewodnim była ZIMA, był Polak Tomasz Jastrzębowski. Jest on obecnie dumnym posiadaczem rewelacyjnej kamery sportowej Panasonic HX-A1, z akumulatorami eneloop pro i ładowarką CC16. Teraz, gdy słońce jest coraz wyżej na niebie, a dni robią się dłuższe, jedynym sensownym tematem przewodnim organizowanego obecnie trzeciego konkursu eneloop Photo Challenge wydaje się być WIOSNA. Nazwiska szczęśliwych zwycięzców zostaną ogłoszone 30 czerwca 2016 r.

Marka eneloop to odpowiedź firmy Panasonic na zapotrzebowanie na bardziej przyjazne dla środowiska akumulatory, promujące zrównoważony tryb życia. Te rewolucyjne akumulatory można ładować ponownie nawet 2100 razy. Nie tylko są wydajne, ale też przyczyniają się do zmniejszenia liczby zużytych baterii na świecie. Celem konkursu, poza zwróceniem uwagi na tę wyjątkową markę, jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat stanu naszej planety i zmiana nastawienia ludzi.

Aby podkreślić swoje zaangażowanie w ekologię, firma Panasonic oferuje 5000 EUR na potrzeby konkursu eneloop Photo Challenge, dla organizacji wyjątkowo zaangażowanej w ochronę środowiska, troszczącej się o przyrodę, ochronę naszej planety, dobro zwierząt itd. W ramach trzech pozostałych zadań konkursowych uczestnicy proszeni są o zadedykowanie swojej pracy dowolnej organizacji działającej na rzecz środowiska, która zgłosiła się do udziału w konkursie. Jeśli dana fotografia wygra konkurs, organizacja otrzyma nagrodę. Ponadto organizacja najczęściej wybierana przez uczestników także otrzyma 5000 EUR. Wszystkie organizacje odniosą korzyść, gdyż dzięki konkursowi staną się bardziej widoczne, a ich nazwy będą kojarzone z niezwykle przyjazną dla środowiska marką baterii firmy Panasonic.

Jak dotąd do udziału w konkursie przystąpiło wiele organizacji z całej Europy, od dużych i rozpoznawanych organizacji charytatywnych po mniejsze instytucje lokalne. Wszystkie mają jednakową szansę na uzyskanie nagrody. Listę organizacji można znaleźć na stronie: https://photochallenge.panasonic-eneloop.eu/pl/organisations. Organizacje jeszcze niezaangażowane w projekt, wciąż mogą dokonać rejestracji w tym miejscu: https://photochallenge.panasonic-eneloop.eu/pl/organisations/add.

Julie Post Project Manager, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o Panasonic Energy Europe NV

O FIRMIE PANASONIC ENERGY EUROPE NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik niedaleko Brukseli, w Belgii. Spółka jest częścią Panasonic Corporation, wiodącego globalnego producenta wyrobów elektronicznych i elektrycznych. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że firma jest dzisiaj największym producentem akumulatorów w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne znajdują się w Tessenderlo w Belgii oraz w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza mobilne rozwiązania energetyczne do ponad trzydziestu krajów Europy. Bogata oferta produktów firmy obejmuje baterie wielokrotnego ładowania, akumulatory cynkowo-węglowe, alkaliczne i specjalne (takie jak cynkowo-powietrzne, fotolityczne, litowe, mikroalkaliczne, srebrowo-tlenkowe) oraz ładowarki. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.panasonic-batteries.com.

INFORMACJE O FIRMIE PANASONIC

Panasonic Corporation z siedzibą w Osace w Japonii jest firmą przodującą na świecie w dziedzinie opracowywania i wytwarzania wyrobów elektronicznych do szerokiej gamy zastosowań domowych, handlowych i przemysłowych. Na zakończenie roku obrotowego, 31 marca 2019 r., Panasonic odnotował skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości około 69,7 miliardów euro. Panasonic z oddaniem działa na rzecz tworzenia lepszego świata i lepszego życia, nieustannie przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 roku firma świętowała setną rocznicę powstania. Więcej informacji o spółce i marce Panasonic znajdziesz na stronie www.panasonic.net.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium