eneloop wspiera rezerwat przyrody darowizną 21 000 euro dzięki litewskiej parze

eneloop wspiera rezerwat przyrody darowizną 21 000 euro dzięki litewskiej parze

W piątek 20 października producent baterii Panasonic Energy Europe ogłosił zwycięzców eneloop expedition 2100. Po pokonaniu liczącej 2100 km trasy przez kraje Europy, 119 nocach pod rozgwieżdżonym niebem, 12 „City Stops”, 17 zadaniach i tyluż pojedynkach litewska para z Team Yellow wraca do domu z czekiem na 21 000 euro na wybrany przez nich ekologiczny cel.

 

Romas i Simona wygrali z Michałem i Pawłem, przyjaciółmi z Polski (Team Red), oraz z bliźniakami Andersem i Kasperem z Danii (Team Purple). Dołączyli do konkursu dla Čepkeliai-Dzūkija National/PAN Park. Ta litewska organizacja pozarządowa angażuje się w ochronę ekosystemu Puszczy Dajnawskiej, miejsca, w którym poznało się tych dwoje. Dzięki zwycięskiej parze organizacja będzie mogła wykorzystać dodatkowe fundusze w wysokości 21 000 euro. Ekologiczne cele innych zespołów – Amnesty International i estońska organizacja pozarządowa Student Society for Environmental Protection – dostaną po 2100 euro.

Trzy zespoły 23 czerwca rozpoczęły swoją wędrówkę trwającą 120 dni, startując z Polski, Danii i Wielkiej Brytanii. Wszyscy pokonali 2100 km z myślą o wybranym przez siebie ekologicznym celu. Każdy zespół dostał baterie eneloop jako walutę, a także wsparcie od sponsorów w postaci żywności turystycznej, namiotu, sprzętu turystycznego, smartfona i drona. Uczestniczy zdobywali punkty, pobudzając zieloną energię przy okazji czterech „City Stops” dla każdego zespołu i co tydzień byli oceniani za ekologiczne zadania i pojedynki. Na ich wynik miały też wpływ zaangażowanie i wielkość bazy fanów zespołu na Facebooku.

Producent baterii Panasonic Energy Europe zorganizował eneloop expedition 2100, aby promować swoje przyjazne środowisku akumulatory eneloop. Akumulatory są wstępnie ładowane z użyciem energii słonecznej i można je wielokrotnie ładować, średnio do 2100 razy. Oprócz tego jedno naładowanie starcza na dłużej niż tradycyjna bateria dzięki większemu napięciu elektrycznemu. Ich odporność na temperaturę sprawia, że są doskonałe dla podróżników. Tuż przed finałem producent wprowadził serię ładowarek do akumulatorów eneloop w trzech wersjach: inteligentną ładowarkę z wyświetlaczem LCD i portem USB, bardzo pojemną ładowarkę na 8 akumulatorów AA lub AAA oraz kompaktową wersję ze złączem USB – dla osób często przemieszczających się.

Europejską wyprawę sponsorowali: Columbia Sportswear (odzież outdoorowa), Nordisk (sprzęt outdoorowy), Xiro (drony), Fairphone (smartfony przyjazne środowisku), T-mobile Austria (abonamenty telefonii komórkowej), Sparkle (kanały mediów społecznościowych), Adventure Food (żywność turystyczna), Husky (sprzęt outdoorowy) i Panasonic (urządzenia elektroniczne i baterie eneloop jako waluta).

Skontaktuj się z nami
Julie Post Junior Content & PR Consultant, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Julie Post Junior Content & PR Consultant, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o Panasonic Energy Europe NV

O FIRMIE PANASONIC ENERGY EUROPE NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik niedaleko Brukseli, w Belgii. Spółka jest częścią Panasonic Corporation, wiodącego globalnego producenta wyrobów elektronicznych i elektrycznych. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że firma jest dzisiaj największym producentem akumulatorów w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne znajdują się w Tessenderlo w Belgii oraz w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza mobilne rozwiązania energetyczne do ponad trzydziestu krajów Europy. Bogata oferta produktów firmy obejmuje baterie wielokrotnego ładowania, akumulatory cynkowo-węglowe, alkaliczne i specjalne (takie jak cynkowo-powietrzne, fotolityczne, litowe, mikroalkaliczne, srebrowo-tlenkowe) oraz ładowarki. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.panasonic-batteries.com.

INFORMACJE O FIRMIE PANASONIC

Panasonic Corporation z siedzibą w Osace w Japonii jest firmą przodującą na świecie w dziedzinie opracowywania i wytwarzania wyrobów elektronicznych do szerokiej gamy zastosowań domowych, handlowych i przemysłowych. Na zakończenie roku obrotowego, 31 marca 2019 r., Panasonic odnotował skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości około 69,7 miliardów euro. Panasonic z oddaniem działa na rzecz tworzenia lepszego świata i lepszego życia, nieustannie przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 roku firma świętowała setną rocznicę powstania. Więcej informacji o spółce i marce Panasonic znajdziesz na stronie www.panasonic.net.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium