eneloop wspiera rezerwat przyrody darowizną 21 000 euro dzięki litewskiej parze

eneloop wspiera rezerwat przyrody darowizną 21 000 euro dzięki litewskiej parze

Poniedziałek, 23 października 2017 — W piątek 20 października producent baterii Panasonic Energy Europe ogłosił zwycięzców eneloop expedition 2100. Po pokonaniu liczącej 2100 km trasy przez kraje Europy, 119 nocach pod rozgwieżdżonym niebem, 12 „City Stops”, 17 zadaniach i tyluż pojedynkach litewska para z Team Yellow wraca do domu z czekiem na 21 000 euro na wybrany przez nich ekologiczny cel.

 

Romas i Simona wygrali z Michałem i Pawłem, przyjaciółmi z Polski (Team Red), oraz z bliźniakami Andersem i Kasperem z Danii (Team Purple). Dołączyli do konkursu dla Čepkeliai-Dzūkija National/PAN Park. Ta litewska organizacja pozarządowa angażuje się w ochronę ekosystemu Puszczy Dajnawskiej, miejsca, w którym poznało się tych dwoje. Dzięki zwycięskiej parze organizacja będzie mogła wykorzystać dodatkowe fundusze w wysokości 21 000 euro. Ekologiczne cele innych zespołów – Amnesty International i estońska organizacja pozarządowa Student Society for Environmental Protection – dostaną po 2100 euro.

Trzy zespoły 23 czerwca rozpoczęły swoją wędrówkę trwającą 120 dni, startując z Polski, Danii i Wielkiej Brytanii. Wszyscy pokonali 2100 km z myślą o wybranym przez siebie ekologicznym celu. Każdy zespół dostał baterie eneloop jako walutę, a także wsparcie od sponsorów w postaci żywności turystycznej, namiotu, sprzętu turystycznego, smartfona i drona. Uczestniczy zdobywali punkty, pobudzając zieloną energię przy okazji czterech „City Stops” dla każdego zespołu i co tydzień byli oceniani za ekologiczne zadania i pojedynki. Na ich wynik miały też wpływ zaangażowanie i wielkość bazy fanów zespołu na Facebooku.

Producent baterii Panasonic Energy Europe zorganizował eneloop expedition 2100, aby promować swoje przyjazne środowisku akumulatory eneloop. Akumulatory są wstępnie ładowane z użyciem energii słonecznej i można je wielokrotnie ładować, średnio do 2100 razy. Oprócz tego jedno naładowanie starcza na dłużej niż tradycyjna bateria dzięki większemu napięciu elektrycznemu. Ich odporność na temperaturę sprawia, że są doskonałe dla podróżników. Tuż przed finałem producent wprowadził serię ładowarek do akumulatorów eneloop w trzech wersjach: inteligentną ładowarkę z wyświetlaczem LCD i portem USB, bardzo pojemną ładowarkę na 8 akumulatorów AA lub AAA oraz kompaktową wersję ze złączem USB – dla osób często przemieszczających się.

Europejską wyprawę sponsorowali: Columbia Sportswear (odzież outdoorowa), Nordisk (sprzęt outdoorowy), Xiro (drony), Fairphone (smartfony przyjazne środowisku), T-mobile Austria (abonamenty telefonii komórkowej), Sparkle (kanały mediów społecznościowych), Adventure Food (żywność turystyczna), Husky (sprzęt outdoorowy) i Panasonic (urządzenia elektroniczne i baterie eneloop jako waluta).

Team Purple
Team Red
Winners
Expedition teams
Team Yellow - Dzukija National Park
Group photo
Team Purple - Sorex
Team Red - Amnesty International
eneloop expedition 2100 logo
Julie Post Junior Content & PR Consultant at ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager at Panasonic Energy Europe NV