eneloop™ wkłada więcej energii w swoją zieloną wizję

eneloop™ wkłada więcej energii w swoją zieloną wizję

Panasonic zwiększa swoje wsparcie na rzecz ochrony środowiska

Firma Panasonic Energy Europe wkrótce zakończy czwartą edycję Europejskiego konkursu fotograficznego eneloop. Ten europejski konkurs skierowany jest do fotografów, ale służy również wspieraniu organizacji ochrony środowiska. W ramach konkursu przyznane zostaną nagrody dla zdjęcia, które otrzyma najwięcej głosów, oraz dwie dotacje w wysokości 5000 euro dla organizacji pomagających naturze. 

W ten sposób firma Panasonic podkreśla wagę, jaką marka przykłada do zrównoważonego rozwoju, nie tylko oferując przyjazne dla środowiska, doskonałe produkty z akumulatorami eneloop, lecz również udzielając wsparcia finansowego organizacjom, które podzielają jej zieloną wizję – Panasonic opowie nam więcej o swoich proekologicznych rozwiązaniach na międzynarodowych targach photokina w Kolonii. 

W poprzedniej edycji konkursu jedną z organizacji ochrony środowiska, która miała szczęście otrzymać dotację 5000 euro, był Natuurpunt. Przyznane środki flamandzka organizacja wykorzysta na poprawę jakości siedlisk bobrów i wydr – dwóch ssaków rzadko spotykanych w Belgii. Firma Panasonic przekazała również 5000 euro na rzecz WWF Belgia, a pieniądze zostały przeznaczone dla rumuńskiego ośrodka rehabilitacyjnego dla osieroconych niedźwiedzi. Wszystkie organizacje środowiskowe związane z obecnym konkursem można znaleźć na naszej stronie internetowej

Po „lecie” nastąpi „ocean”
Letnia edycja
Europejskiego konkursu fotograficznego eneloop zbliża się do końca i zwycięzca zostanie ogłoszony 14 października 2016 r. – szczęśliwy laureat otrzyma kamerę Panasonic HC-VX870 o wartości 680 euro, zestaw akumulatorów eneloop oraz szybką, inteligentną ładowarkę. Odwiedź stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej o zasadach uczestnictwa i obejrzeć najpopularniejsze dotychczas letnie zdjęcia.

Tematem następnej edycji, która trwać będzie od początku października do końca grudnia, będzie „Ocean”. Fotograf, który zrobi zdjęcie na temat oceanu i otrzyma najwięcej głosów, wygra aparat Lumix DMC-FT5 o wartości 330 euro. Główna nagroda zostanie wręczona w połowie stycznia, a szczegółowe informacje na temat konkursu fotograficznego można znaleźć tutaj.

Zielone baterie w różnych odcieniach błękitu
eneloop to „zielony” akumulator firmy Panasonic dostępny obecnie we wspaniałych odcieniach „błękitu” w nowej limitowanej edycji Ocean. Akumulatory te można ładować do 2100 razy, są one trwalsze i lepiej działają w niskich temperaturach (nawet przy -20°C). Ponadto dostarczają energię dłużej niż tradycyjne akumulatory Ni-MH. Tradycyjne akumulatory Ni-MH przestają działać, kiedy napięcie spada poniżej 1,1 V, natomiast akumulatory eneloop utrzymują napięcie na poziomie powyżej 1,1 V przez dłuższy czas. Dla fotografów, którzy używają sprzętu o bardzo wysokim poborze energii, eneloop może zatem oznaczać różnicę między stratą a wykorzystaniem okazji na zrobienie idealnego zdjęcia.

Dowiedz się więcej o naszych innowacjach na targach photokina
Firma Panasonic będzie wkrótce prezentować swoje proekologiczne rozwiązania na targach fotografii photokinaod 20 do 25 września w Kolonii (hala 3.2, sala Konrada Adenauera). Konferencja prasowa odbędzie się 19 września 2016 r. w godzinach 12.30–13.30. Potem dziennikarze będą mieli czas na zadawanie pytań na temat akumulatorów eneloop, Europejskiego konkursu fotograficznego oraz wszelkich innych produktów z asortymentu baterii i akumulatorów na stoisku Panasonic. Ta znana na całym świecie marka została poprzednio zaprezentowana na targach IFA w Berlinie (2–7 września), gdzie jej nowatorskie produkty spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem wśród odwiedzających.

Julie Post Project Manager, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o Panasonic Energy Europe NV

O FIRMIE PANASONIC ENERGY EUROPE NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik niedaleko Brukseli, w Belgii. Spółka jest częścią Panasonic Corporation, wiodącego globalnego producenta wyrobów elektronicznych i elektrycznych. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że firma jest dzisiaj największym producentem akumulatorów w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne znajdują się w Tessenderlo w Belgii oraz w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza mobilne rozwiązania energetyczne do ponad trzydziestu krajów Europy. Bogata oferta produktów firmy obejmuje baterie wielokrotnego ładowania, akumulatory cynkowo-węglowe, alkaliczne i specjalne (takie jak cynkowo-powietrzne, fotolityczne, litowe, mikroalkaliczne, srebrowo-tlenkowe) oraz ładowarki. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.panasonic-batteries.com.

INFORMACJE O FIRMIE PANASONIC

Panasonic Corporation z siedzibą w Osace w Japonii jest firmą przodującą na świecie w dziedzinie opracowywania i wytwarzania wyrobów elektronicznych do szerokiej gamy zastosowań domowych, handlowych i przemysłowych. Na zakończenie roku obrotowego, 31 marca 2019 r., Panasonic odnotował skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości około 69,7 miliardów euro. Panasonic z oddaniem działa na rzecz tworzenia lepszego świata i lepszego życia, nieustannie przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 roku firma świętowała setną rocznicę powstania. Więcej informacji o spółce i marce Panasonic znajdziesz na stronie www.panasonic.net.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium