eneloop rozwija żagle dla ambassadors’ tour

eneloop rozwija żagle dla ambassadors’ tour

W piątek 22 czerwca producent baterii marki eneloop po raz pierwszy wypuszcza swoich ambasadorów na szerokie wody podczas rejsu ambassadorstour. W trakcie ekologicznej sztafety dwanaście zespołów dwuosobowych będzie na zmianę podróżowało przez Europę. Całej wyprawie przyświeca proekologiczny cel. Aktionsgemeinschaft Artenschutz (AGA). Po zakończeniu wyprawy polubienia zebrane przez zespoły w trakcie jej trwania zostaną zamienione na nagrodę w wysokości do 21 tysięcy euro, która zostanie przeznaczona na ochronę zagrożonych gatunków zwierząt i roślin na całym świecie. Siłę kampanii eneloop zapewnia limitowana edycja baterii w roślinne wzory.

Rejs eneloop ambassadors’ tour rozpocznie się w piątek w Gdańsku. Zainauguruje go dwóch estońskich trenerów żeglarstwa z zespołu ‘Sail4Sustainability’. Ci dwaj zaprzyjaźnieni poszukiwacze przygód pożeglują przez Morze Bałtyckie do Tallina (w Estonii), gdzie przekażą kolejnemu zespołowi pochodnię, nieprzypadkowo zasilaną baterią eneloop. Rejs odbywa się na terenie dwunastu miast europejskich. Eneloop, czyli organizator przedsięwzięcia, zatrzyma licznik w Berlinie.

12 zespołów, jeden proekologiczny cel
Między 22 czerwca i 14 września 24 międzynarodowych ambasadorów marki poświęci swoje zdrowie i życie dla zielonej kampanii eneloop, wspierającej ochronę środowiska. Za każde polubienie na stronie na Facebooku eneloop przekaże jedno euro dla Aktionsgemeinschaft Artenschutz, niemieckiej organizacji zajmującej się ochroną fauny i flory na całym świecie. eneloop obiecuje przekazać do 21 tysięcy euro na pomoc naszej planecie.

Trzy zadania, jedna nagroda dla zespołu
Żeby uzyskać główną nagrodę każdy z zespołów musi spełnić trzy warunki: jak najbardziej ograniczyć wpływ ich wyprawy na środowisko, ukończyć wszystkie 3 zadania i codziennie promować kampanię na stronie na Facebooku poprzez zamieszczanie wiadomości, zdjęć przechodniów oraz filmów sferycznych (360°) z wyprawy. Drużyny, którym uda się spełnić wszystkie trzy warunki, zostaną zaproszone na transmisję finału, która odbędzie się 18 września. W trakcie jej trwania publiczność wybierze najlepszą relację. Para z największą liczbą głosów wygra bilet na wydarzenie prasowe w Berlinie oraz będzie mogła wziąć udział w kolejnej podobnej przygodzie.

Specjalna edycja tones botanic
Żeby zapewnić więcej zieleni w miastach eneloop wprowadził specjalną edycję baterii AA i AAA, zawierającą roślinne wzory. Baterie „eneloop tones botanic” można zamówić online lub kupić w jednym ze sklepów na terenie Europy. Nakład specjalnej serii jest limitowany. Fani rejsu eneloop ambassadors’ tour mogą dodatkowo cieszyć się specjalnymi zniżkami, promocjami i konkursami na stronie na Facebooku oraz w sklepach.

Również i Ty możesz coś zrobić dla planety www.facebook.com/eneloopambassadorstour Śledź wyścig na eneloopambassadorstour.eu.

O Aktionsgemeinschaft Artenschutz (AGA)
Celem Aktionsgemeinschaft Artenschutz (AGA) e.V. (kampanii na rzecz ochrony zagrożonych gatunków), która działa od 1986 roku, jest zachowanie i ochrona zagrożonych gatunków zwierząt i roślin oraz ich siedlisk. AGA działa na całym świecie na rzecz zachowania i ochrony przyrody, podnoszenia poziomu wiedzy ekologicznej oraz zapobiegania niszczeniu środowiska ludzi, zwierząt i roślin. Jedną z jej partnerskich organizacji jest Fundacja Ochrony Gepardów (CCF) działająca na rzecz ratowania gepardów żyjących na wolności. https://www.aga-artenschutz.de

Skontaktuj się z nami
Julie Post Project Manager, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Julie Post Project Manager, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o Panasonic Energy Europe NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik, w pobliżu Brukseli w Belgii. Firma należy do koncernu Panasonic Corporation, międzynarodowego lidera wśród producentów sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że Panasonic jest dzisiaj największym producentem baterii w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne są ulokowane w Tessenderlo w Belgii i w Polsce w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza „mobilną” energię do ponad 30 krajów w Europie. Zróżnicowana gama produktów firmy obejmuje m.in. akumulatory, ładowarki, baterie cynkowo-węglowe, alkaliczne oraz baterie specjalistyczne (cynkowo-powietrzne, litowe do aparatów fotograficznych, litowe guzikowe, alkaliczne mikro czy srebrowe). Szczegółowe informacje na stronie: www.panasonic-batteries.com.

Panasonic Corporation jest światowym liderem zajmującym się rozwojem i produkcją artykułów elektronicznych do różnorodnego prywatnego, komercyjnego i przemysłowego użytku. Panasonic posiadający swoją siedzibę w Osace (Japonia) na koniec roku obrachunkowego, przypadającego na 31 marca 2018 roku ogłosił, skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto w wysokości około 61,4 miliardów euro. Panasonic jest zaangażowany w tworzenie lepszego życia i lepszego świata, stale przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 firma Panasonic świętowała setną rocznicę swojego istnienia. Bliższe informacje na temat firmy imarki Panasonic na stronie: www.panasonic.com.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium