eneloop rozwija żagle dla ambassadors’ tour

eneloop rozwija żagle dla ambassadors’ tour

W piątek 22 czerwca producent baterii marki eneloop po raz pierwszy wypuszcza swoich ambasadorów na szerokie wody podczas rejsu ambassadorstour. W trakcie ekologicznej sztafety dwanaście zespołów dwuosobowych będzie na zmianę podróżowało przez Europę. Całej wyprawie przyświeca proekologiczny cel. Aktionsgemeinschaft Artenschutz (AGA). Po zakończeniu wyprawy polubienia zebrane przez zespoły w trakcie jej trwania zostaną zamienione na nagrodę w wysokości do 21 tysięcy euro, która zostanie przeznaczona na ochronę zagrożonych gatunków zwierząt i roślin na całym świecie. Siłę kampanii eneloop zapewnia limitowana edycja baterii w roślinne wzory.

Rejs eneloop ambassadors’ tour rozpocznie się w piątek w Gdańsku. Zainauguruje go dwóch estońskich trenerów żeglarstwa z zespołu ‘Sail4Sustainability’. Ci dwaj zaprzyjaźnieni poszukiwacze przygód pożeglują przez Morze Bałtyckie do Tallina (w Estonii), gdzie przekażą kolejnemu zespołowi pochodnię, nieprzypadkowo zasilaną baterią eneloop. Rejs odbywa się na terenie dwunastu miast europejskich. Eneloop, czyli organizator przedsięwzięcia, zatrzyma licznik w Berlinie.

12 zespołów, jeden proekologiczny cel
Między 22 czerwca i 14 września 24 międzynarodowych ambasadorów marki poświęci swoje zdrowie i życie dla zielonej kampanii eneloop, wspierającej ochronę środowiska. Za każde polubienie na stronie na Facebooku eneloop przekaże jedno euro dla Aktionsgemeinschaft Artenschutz, niemieckiej organizacji zajmującej się ochroną fauny i flory na całym świecie. eneloop obiecuje przekazać do 21 tysięcy euro na pomoc naszej planecie.

Trzy zadania, jedna nagroda dla zespołu
Żeby uzyskać główną nagrodę każdy z zespołów musi spełnić trzy warunki: jak najbardziej ograniczyć wpływ ich wyprawy na środowisko, ukończyć wszystkie 3 zadania i codziennie promować kampanię na stronie na Facebooku poprzez zamieszczanie wiadomości, zdjęć przechodniów oraz filmów sferycznych (360°) z wyprawy. Drużyny, którym uda się spełnić wszystkie trzy warunki, zostaną zaproszone na transmisję finału, która odbędzie się 18 września. W trakcie jej trwania publiczność wybierze najlepszą relację. Para z największą liczbą głosów wygra bilet na wydarzenie prasowe w Berlinie oraz będzie mogła wziąć udział w kolejnej podobnej przygodzie.

Specjalna edycja tones botanic
Żeby zapewnić więcej zieleni w miastach eneloop wprowadził specjalną edycję baterii AA i AAA, zawierającą roślinne wzory. Baterie „eneloop tones botanic” można zamówić online lub kupić w jednym ze sklepów na terenie Europy. Nakład specjalnej serii jest limitowany. Fani rejsu eneloop ambassadors’ tour mogą dodatkowo cieszyć się specjalnymi zniżkami, promocjami i konkursami na stronie na Facebooku oraz w sklepach.

Również i Ty możesz coś zrobić dla planety www.facebook.com/eneloopambassadorstour Śledź wyścig na eneloopambassadorstour.eu.

O Aktionsgemeinschaft Artenschutz (AGA)
Celem Aktionsgemeinschaft Artenschutz (AGA) e.V. (kampanii na rzecz ochrony zagrożonych gatunków), która działa od 1986 roku, jest zachowanie i ochrona zagrożonych gatunków zwierząt i roślin oraz ich siedlisk. AGA działa na całym świecie na rzecz zachowania i ochrony przyrody, podnoszenia poziomu wiedzy ekologicznej oraz zapobiegania niszczeniu środowiska ludzi, zwierząt i roślin. Jedną z jej partnerskich organizacji jest Fundacja Ochrony Gepardów (CCF) działająca na rzecz ratowania gepardów żyjących na wolności. https://www.aga-artenschutz.de

Skontaktuj się z nami
Julie Post Project Manager, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Julie Post Project Manager, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o Panasonic Energy Europe NV

O FIRMIE PANASONIC ENERGY EUROPE NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik niedaleko Brukseli, w Belgii. Spółka jest częścią Panasonic Corporation, wiodącego globalnego producenta wyrobów elektronicznych i elektrycznych. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że firma jest dzisiaj największym producentem akumulatorów w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne znajdują się w Tessenderlo w Belgii oraz w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza mobilne rozwiązania energetyczne do ponad trzydziestu krajów Europy. Bogata oferta produktów firmy obejmuje baterie wielokrotnego ładowania, akumulatory cynkowo-węglowe, alkaliczne i specjalne (takie jak cynkowo-powietrzne, fotolityczne, litowe, mikroalkaliczne, srebrowo-tlenkowe) oraz ładowarki. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.panasonic-batteries.com.

INFORMACJE O FIRMIE PANASONIC

Panasonic Corporation z siedzibą w Osace w Japonii jest firmą przodującą na świecie w dziedzinie opracowywania i wytwarzania wyrobów elektronicznych do szerokiej gamy zastosowań domowych, handlowych i przemysłowych. Na zakończenie roku obrotowego, 31 marca 2019 r., Panasonic odnotował skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości około 69,7 miliardów euro. Panasonic z oddaniem działa na rzecz tworzenia lepszego świata i lepszego życia, nieustannie przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 roku firma świętowała setną rocznicę powstania. Więcej informacji o spółce i marce Panasonic znajdziesz na stronie www.panasonic.net.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium