eneloop promuje trasę ambasadorów przez Europę

eneloop promuje trasę ambasadorów przez Europę

22 czerwca 2018 r., rusza nowa trasa Ambasadorów eneloop przez Europę, będąca kontynuacją zakończonych sukcesem zmagań ekspedycji eneloop 2100 w 2017 roku. Podczas tej wyprawy dwanaście par przez dwanaście tygodni będzie przemierzać Europę z jednym wspólnym celem: Aby zebrać 21 000 euro na ochronę środowiska naturalnego.

Idea pozostaje ta sama: promocja zielonej i zrównoważonej wizji przez media (społecznościowe), przez zespoły biorące udział, przez producenta eneloop i jego partnerów. Forma częściowo się zmienia: Każda para gra teraz przez tydzień rolę ambasadora, po czym przekazuje pałeczkę – albo raczej „baterię” – zespołowi z następnego tygodnia. Grupowym celem jest zebranie 21 000 euro na rzecz ochrony środowiska. Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów eneloop ogłasza „zielony" cel.

Trzy tygodniowe zadania, jeden wspólny szczytny cel
Każdy zespół w ciągu tygodnia swojego ambasadorowania ma trzy zadania do wykonania: Przemieścić się z miejsca A do miejsca B wybranym przez siebie zielonym środkiem transportu (od deskorolki lub roweru po konia lub jeszcze coś innego), ukończyć trzy narzucone wyzwania i zebrać jak najwięcej polubień na wspólnej stronie trasy ambasadorów eneloop na Facebooku. Za każde polubienie producent eneloop przekazuje bowiem jedno euro na zielony cel, aż do osiągnięcia 21 000 euro. W sumie dwanaście zespołów podczas dwunastu tygodni przemieszcza się przez trzynaście miejsc w Europie, z Como włącznie jako finalnym miejscem spotkania.

Zielona przygoda jako nagroda
Wspólnym wyzwaniem jest zielone podróżowanie, rozpropagowanie idei zrównoważonego rozwoju i zebranie 21 000 euro dla ochrony środowiska. Oprócz niepowtarzalnego doświadczenia każdy członek zespołu wróci do domu z kompletnym wyposażeniem trekkingowym (buty, odzież i plecak). Ponadto jeden zespół wygra następną przygodę dla dwojga. Dowiemy się, kto jest szczęśliwym duetem po finale, w którym dwanaście drużyn zademonstruje rywalizację w filmie zespołowym. W Berlinie zwycięski duet przekaże pochodnię następnemu pokoleniu. Wraz z organizatorem, producentem eneloop, zaproszą prasę i przekażą czek z zebraną kwotą na zielony cel.

Chcesz dowiedzieć się więcej lub wziąć udział ?
Zapisy trwają od 2 marca do 1 kwietnia 2018 r. na www.eneloopambassadorstour.eu. Śledź również stronę trasy ambasadorów eneloop na Facebooku.

 

O poprzedniej edycji: ekspedycja eneloop 2100
Podczas ekspedycji eneloop 2100 trzy zespoły walczyły ze sobą, pokonując pieszo trasę przez Europę o długości 2100 kilometrów w 120 dni. Oprócz wędrówki każdy zespół miał do wykonania zadania i musiał zbierać polubienia na własnej stronie zespołu na Facebooku, aby zbierać punkty. Zespół z najwyższym wynikiem, który na czas dotarł do Mediolanu, wygrał 21 000 euro, które mógł przeznaczyć na wybrany przez siebie cel dobroczynny. Zwycięzcą okazał się Team Yellow (Simona i Romas), a nagroda została przekazana na rzecz parku Čepkeliai-Dzūkija PAN, litewskiej organizacji pozarządowej chroniącej Puszczę Dajnawską. Dwa pozostałe zespoły zdobyły po 2100 euro dla swoich organizacji zrównoważonego rozwoju. Były nimi: Team Red (Michał i Paweł) na rzecz Amnesty International i Team Purple (Anders i Kasper) na rzecz estońskiej organizacji pozarządowej Student Society for Environmental Protection. Wszystkie zespoły otrzymały też całe swoje wyposażenie i pakiet nagród. Tutaj przeczytasz więcej o konkursie.

O Panasonic Energy Europe
Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik, w pobliżu Brukseli w Belgii. Firma należy do koncernu Panasonic Corporation, międzynarodowego lidera wśród producentów sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Dzięki dużemu i wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie elektroniki użytkowej firma Panasonic jest obecnie największym producentem baterii w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne są ulokowane w Tessenderlo w Belgii i w Gnieźnie w Polsce. Panasonic Energy Europe dostarcza „mobilną” energię do ponad 30 krajów w Europie. Zróżnicowana gama produktów firmy obejmuje m.in. akumulatory ni-mh, ładowarki, baterie cynkowo-węglowe, baterie alkaliczne oraz  baterie specjalistyczne (cynkowo-powietrzne, litowe do aparatów fotograficznych, litowe mikro, alkaliczne mikro czy srebrowe).

Szczegółowe informacje na stronie: www.panasonic-batteries.com.

O firmie Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem zajmującym się rozwojem i produkcją artykułów elektronicznych do różnorodnego prywatnego, komercyjnego i przemysłowego użytku. Panasonic, posiadający swoją siedzibę w Osace w Japonii, na koniec roku obrachunkowego, przypadającego na 31 marca 2015 roku ogłosił skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto w wysokości ok. 57,28 miliardów euro. Panasonic jest zaangażowany w tworzenie lepszego życia i lepszego świata, stale przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. Bliższe informacje na temat firmy i marki Panasonic na stronie: www.panasonic.com.

Skontaktuj się z nami
Julie Post Junior Content & PR Consultant, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Julie Post Junior Content & PR Consultant, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o APS NV

ABOUT APS NV

Advanced Power Solutions (formerly named Panasonic Energy Europe) is one of the leading suppliers of primary batteries in the European market, with a revenue of € 213 million in 2020. Our key products include alkaline, zinc carbon batteries as well as Ni-MH batteries and specialty batteries. We have two manufacturing facilities, one located in Belgium (Tessenderlo) and the other in Poland (Gniezno) which have a combined production volume of more than 1,800 million units in 2020. With a pan-European network, we sell our products in over 50 countries across Europe. For more information, please visit: www.panasonicbatteries.com.

APS NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium