eneloop promuje trasę ambasadorów przez Europę

eneloop promuje trasę ambasadorów przez Europę

Piątek, 2 marca 2018 — 22 czerwca 2018 r., rusza nowa trasa Ambasadorów eneloop przez Europę, będąca kontynuacją zakończonych sukcesem zmagań ekspedycji eneloop 2100 w 2017 roku. Podczas tej wyprawy dwanaście par przez dwanaście tygodni będzie przemierzać Europę z jednym wspólnym celem: Aby zebrać 21 000 euro na ochronę środowiska naturalnego.

Idea pozostaje ta sama: promocja zielonej i zrównoważonej wizji przez media (społecznościowe), przez zespoły biorące udział, przez producenta eneloop i jego partnerów. Forma częściowo się zmienia: Każda para gra teraz przez tydzień rolę ambasadora, po czym przekazuje pałeczkę – albo raczej „baterię” – zespołowi z następnego tygodnia. Grupowym celem jest zebranie 21 000 euro na rzecz ochrony środowiska. Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów eneloop ogłasza „zielony" cel.

Trzy tygodniowe zadania, jeden wspólny szczytny cel
Każdy zespół w ciągu tygodnia swojego ambasadorowania ma trzy zadania do wykonania: Przemieścić się z miejsca A do miejsca B wybranym przez siebie zielonym środkiem transportu (od deskorolki lub roweru po konia lub jeszcze coś innego), ukończyć trzy narzucone wyzwania i zebrać jak najwięcej polubień na wspólnej stronie trasy ambasadorów eneloop na Facebooku. Za każde polubienie producent eneloop przekazuje bowiem jedno euro na zielony cel, aż do osiągnięcia 21 000 euro. W sumie dwanaście zespołów podczas dwunastu tygodni przemieszcza się przez trzynaście miejsc w Europie, z Como włącznie jako finalnym miejscem spotkania.

Zielona przygoda jako nagroda
Wspólnym wyzwaniem jest zielone podróżowanie, rozpropagowanie idei zrównoważonego rozwoju i zebranie 21 000 euro dla ochrony środowiska. Oprócz niepowtarzalnego doświadczenia każdy członek zespołu wróci do domu z kompletnym wyposażeniem trekkingowym (buty, odzież i plecak). Ponadto jeden zespół wygra następną przygodę dla dwojga. Dowiemy się, kto jest szczęśliwym duetem po finale, w którym dwanaście drużyn zademonstruje rywalizację w filmie zespołowym. W Berlinie zwycięski duet przekaże pochodnię następnemu pokoleniu. Wraz z organizatorem, producentem eneloop, zaproszą prasę i przekażą czek z zebraną kwotą na zielony cel.

Chcesz dowiedzieć się więcej lub wziąć udział ?
Zapisy trwają od 2 marca do 1 kwietnia 2018 r. na www.eneloopambassadorstour.eu. Śledź również stronę trasy ambasadorów eneloop na Facebooku.

 

O poprzedniej edycji: ekspedycja eneloop 2100
Podczas ekspedycji eneloop 2100 trzy zespoły walczyły ze sobą, pokonując pieszo trasę przez Europę o długości 2100 kilometrów w 120 dni. Oprócz wędrówki każdy zespół miał do wykonania zadania i musiał zbierać polubienia na własnej stronie zespołu na Facebooku, aby zbierać punkty. Zespół z najwyższym wynikiem, który na czas dotarł do Mediolanu, wygrał 21 000 euro, które mógł przeznaczyć na wybrany przez siebie cel dobroczynny. Zwycięzcą okazał się Team Yellow (Simona i Romas), a nagroda została przekazana na rzecz parku Čepkeliai-Dzūkija PAN, litewskiej organizacji pozarządowej chroniącej Puszczę Dajnawską. Dwa pozostałe zespoły zdobyły po 2100 euro dla swoich organizacji zrównoważonego rozwoju. Były nimi: Team Red (Michał i Paweł) na rzecz Amnesty International i Team Purple (Anders i Kasper) na rzecz estońskiej organizacji pozarządowej Student Society for Environmental Protection. Wszystkie zespoły otrzymały też całe swoje wyposażenie i pakiet nagród. Tutaj przeczytasz więcej o konkursie.

O Panasonic Energy Europe
Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik, w pobliżu Brukseli w Belgii. Firma należy do koncernu Panasonic Corporation, międzynarodowego lidera wśród producentów sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Dzięki dużemu i wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie elektroniki użytkowej firma Panasonic jest obecnie największym producentem baterii w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne są ulokowane w Tessenderlo w Belgii i w Gnieźnie w Polsce. Panasonic Energy Europe dostarcza „mobilną” energię do ponad 30 krajów w Europie. Zróżnicowana gama produktów firmy obejmuje m.in. akumulatory ni-mh, ładowarki, baterie cynkowo-węglowe, baterie alkaliczne oraz  baterie specjalistyczne (cynkowo-powietrzne, litowe do aparatów fotograficznych, litowe mikro, alkaliczne mikro czy srebrowe).

Szczegółowe informacje na stronie: www.panasonic-batteries.com.

O firmie Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem zajmującym się rozwojem i produkcją artykułów elektronicznych do różnorodnego prywatnego, komercyjnego i przemysłowego użytku. Panasonic, posiadający swoją siedzibę w Osace w Japonii, na koniec roku obrachunkowego, przypadającego na 31 marca 2015 roku ogłosił skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto w wysokości ok. 57,28 miliardów euro. Panasonic jest zaangażowany w tworzenie lepszego życia i lepszego świata, stale przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. Bliższe informacje na temat firmy i marki Panasonic na stronie: www.panasonic.com.

eneloop ambassadors' tour _ the story

eneloop ambassadors' tour
eneloop ambassadors' tour logo
eneloop ambassadors' tour - relay tour
eneloop ambassadors' tour - register
eneloop logo
eneloop logo
eneloop ambassadors' tour logo
Julie Post Junior Content & PR Consultant at ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager at Panasonic Energy Europe NV