eneloop i Jaguar wspólnie wyruszają na ekologiczną wyprawę

eneloop i Jaguar wspólnie wyruszają na ekologiczną wyprawę

28 czerwca 2019, Zellik – eneloop, marka zrównoważonych akumulatorów od firmy Panasonic, we współpracy z producentem samochodów klasy premium, koncernem Jaguar, rusza w październiku tego roku z kampanią o nazwie [RE]CHARGE Activation (Aktywuj [DO]ŁADOWANIA). Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problem zrównoważonego rozwoju, a przy okazji zebranie funduszy dla trzech organizacji pozarządowych (NGO). Organizacje te realizują w społecznościach lokalnych projekty promujące ochronę środowiska i zrównoważony rozwój.

Panasonic od wielu lat współpracuje z koncernem Jaguar. Jest również oficjalnym sponsorem tytularnym zespołu Jaguar Racing w Formule E. Podczas Mistrzostw ABB FIA Formuły E światowi producenci samochodów i technologii transportowych testują i opracowują nowe rozwiązania motoryzacyjne. Ponieważ wyścigi odbywają się na drogach, stanowią one katalizator nowych, elektrycznych technologii dla branży motoryzacyjnej, z których będą korzystać użytkownicy pojazdów na całym świecie.

eneloop i Jaguar inwestują w produkty o minimalnym wpływie na środowisko, bez uszczerbku dla ich wydajności. Obie globalne marki podzielają te same, podstawowe wartości w zakresie zrównoważonego rozwoju, humanitarności i jakości. Realizując kampanię [RE]CHARGE Activation, eneloop i Jaguar pragną inspirować inne firmy do podejmowania wspólnych wysiłków na rzecz „Lepszego życia, lepszego świata”. Filozofia marki firmy Panasonic

Wyprawa służąca podnoszeniu świadomości

W ramach kampanii eneloop wyśle trzy dwuosobowe zespoły na czterotygodniową wyprawę po Europie. Będą one podróżować całkowicie elektrycznymi SUV-ami Jaguar I-PACE – doskonałymi na pełną wrażeń wyprawę, której uczestnicy mają po drodze fotografować piękno Matki Natury. Zdjęcia będą publikowane w mediach społecznościowych, by zbierać polubienia od użytkowników. Im więcej pozytywnych reakcji dostaną, tym więcej środków otrzymają wybrane organizacje pozarządowe (NGO). 

Lepiej dla ludzi i dla planety

Kampanie takie jak [RE]CHARGE Activation świadczą o zaangażowaniu marki eneloop w wywieranie pozytywnego wpływu na ludzi i planetę. Marka eneloop daje osobom prowadzącym zrównoważony styl życia możliwość wyboru akumulatora, który odpowiada ich wartościom i sposobowi życia.

Produkowane w Japonii akumulatory eneloop gwarantują dużą moc i niezawodność. Napędzane energią słoneczną, z możliwością ponownego ładowania aż 2100 razy, akumulatory eneloop są lepsze dla środowiska i oznaczają mniejszą produkcję odpadów niż przy korzystaniu z jednorazowych baterii.

Podczas trwania kampanii [RE]CHARGE Activation trzy zespoły dwuosobowe będą poruszać się samochodami Jaguar I-PACE, pierwszymi całkowicie elektrycznymi SUV-ami tej marki. Model zdobył 65 nagród w konkursach międzynarodowych, w tym tytuły Światowego Samochodu Roku 2019, Światowego Samochodu Ekologicznego i Europejskiego Samochodu Roku.  

I-PACE jest napędzany dwoma silnikami elektrycznymi o sportowej mocy 400 koni mechanicznych (KM) i momencie obrotowym 696 niutonometrów (Nm), przy zerowej emisji spalin. Posiada supernowoczesny akumulator o pojemności 90 kWh i zasięgu do 470 km, bogaty w technologie zwiększające jego energooszczędność, tak, aby każde jego doładowanie dawało kierowcom maksymalną wydajność.

Więcej informacji o współpracy można uzyskać na stronie [RE]CHARGE Activation. Śledź wyprawę i weź udział w kampanii na Facebooku i Instagramie.

 

KOMUNIKAT PRASOWY.doc 2019_06_14_PR-eneloop-Jaguar-PL.docx - 64 KB KOMUNIKAT PRASOWY.pdf 2019_06_14_PR-eneloop-Jaguar-PL.pdf - 111 KB
Tine Noens Project Manager, BBC
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV

 

Więcej o Panasonic Energy Europe NV

O FIRMIE PANASONIC ENERGY EUROPE NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik niedaleko Brukseli, w Belgii. Spółka jest częścią Panasonic Corporation, wiodącego globalnego producenta wyrobów elektronicznych i elektrycznych. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że firma jest dzisiaj największym producentem akumulatorów w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne znajdują się w Tessenderlo w Belgii oraz w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza mobilne rozwiązania energetyczne do ponad trzydziestu krajów Europy. Bogata oferta produktów firmy obejmuje baterie wielokrotnego ładowania, akumulatory cynkowo-węglowe, alkaliczne i specjalne (takie jak cynkowo-powietrzne, fotolityczne, litowe, mikroalkaliczne, srebrowo-tlenkowe) oraz ładowarki. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.panasonic-batteries.com.

INFORMACJE O FIRMIE PANASONIC

Panasonic Corporation z siedzibą w Osace w Japonii jest firmą przodującą na świecie w dziedzinie opracowywania i wytwarzania wyrobów elektronicznych do szerokiej gamy zastosowań domowych, handlowych i przemysłowych. Na zakończenie roku obrotowego, 31 marca 2019 r., Panasonic odnotował skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości około 69,7 miliardów euro. Panasonic z oddaniem działa na rzecz tworzenia lepszego świata i lepszego życia, nieustannie przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 roku firma świętowała setną rocznicę powstania. Więcej informacji o spółce i marce Panasonic znajdziesz na stronie www.panasonic.net.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium