Dzięki nowym inicjatywom marka eneloop ma wciąż pozytywny wpływ na środowisko

Dzięki nowym inicjatywom marka eneloop ma wciąż pozytywny wpływ na środowisko

Stworzone wokół koncepcji zrównoważonego rozwoju akumulatory eneloop firmy Panasonic i ich ekologiczne przesłanie zyskują na sile, głównie dzięki ogłoszonym niedawno nowym inicjatywom.

Seria Panasonic eneloop to fabrycznie naładowane akumulatory, które zdobyły popularność dzięki temu, że są bardziej przyjazne dla środowiska, niezwykle wydajne i trwałe. Niezawodne, produkowane w Japonii akumulatory są fabrycznie naładowane energią słoneczną i można ich użyć nawet 2100 razy (w zależności od rodzaju akumulatora). Są one stosowane na całym świecie zarówno w domach prywatnych, jak i w miejscach pracy, i stanowią przyjazną dla środowiska alternatywę dla baterii jednorazowego użytku.

Zadowolony klient
Będąc oficjalnym partnerem Cirque Du Soleil®, marka eneloop zrobiła pozytywne wrażenie jako sponsor trasy Cirque Du Soleil® TOTEM. Mówi Stephen Mendi, Technik dźwięku: Jesteśmy więcej niż zadowoleni z akumulatorów eneloop, które mają fantastyczne możliwości ładowania i rozładowywania. W porównaniu z innymi markami przechowują energię bardzo skutecznie, nawet gdy przez dłuższy czas nie są używane. Zamierzamy korzystać z produktów marki eneloop jeszcze przez długi czas”. 

Najnowsze wydarzenia
Niedawno Panasonic ogłosił wprowadzenie nowych produktów z serii eneloop. Co więcej, firma rozpoczyna akcję mającą na celu zbiórkę pieniędzy dla organizacji pozarządowych i rozpowszechnianie przesłania marki eneloop: „Lepsze życie, lepszy świat”. Zasadnicze przesłanie opiera się na idei zachowania piękna naszej planety poprzez zmianę myślenia na temat produktów, korzystanie z akumulatorów, które są lepsze dla środowiska, a także odbudowywanie więzi z matką naturą. 

Ograniczenie ilości odpadów
Firma Panasonic wprowadziła nowe, trwałe opakowania wielokrotnego użytku produktów z serii eneloop, które obecnie dostępne są tylko online. Nowe opakowania, wykonane z poddanych recyklingowi odpadów PET, to alternatywa dla standardowych opakowań jednorazowych. Takie rozwiązanie pomoże w ograniczeniu ilości odpadów. Nowe, solidne opakowanie może posłużyć jako pojemnik do przechowywania różnych przedmiotów w domu lub w biurze.

Łatwe i wygodne ładowanie
W ubiegłym tygodniu na rynek wprowadzona została nowa kieszonkowa ładowarka USB do akumulatorów eneloop. Przenośna ładowarka CC80 jest wyposażona w dwa gniazda umożliwiające ładowanie dwóch akumulatorów w tym samym czasie. Mała i lekka bateria jest doskonałym rozwiązaniem dla podróżników i osób, które są nieustannie w drodze.

Wsparcie lokalnych społeczności
Firma Panasonic ogłosiła również rozpoczęcie kampanii aktywacyjnej [RE]CHARGE, której celem jest uwiecznienie i zachowanie piękna naszej planety. Podczas czterotygodniowej wyprawy fotograficznej trzy zespoły wyruszą w podróż po Europie. Celem kampanii jest zbiórka pieniędzy na rzecz trzech organizacji pozarządowych oraz podniesienie świadomości na temat zrównoważonego rozwoju związanego z marką eneloop.

Zadaniem uczestników wyprawy jest zrobienie zdjęć związanych z ośmioma różnymi tematami, które zostały wybrane tak, aby w pełni pokazać niezwykłe piękno naszej planety. Każda drużyna zamieści w Internecie najlepsze zdjęcie w danej kategorii. Następnie zdjęcia zostaną ocenione przez internautów. Im więcej polubień, tym więcej środków zebranych na rzecz danej organizacji pozarządowej. Ponadto w czasie wyprawy uczestnicy będą poruszać się samochodami elektrycznymi.

Story image

 

 

 

Ann-Sophie Cardoen Project Manager, ARK BBN
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o Panasonic Energy Europe NV

O FIRMIE PANASONIC ENERGY EUROPE NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik niedaleko Brukseli, w Belgii. Spółka jest częścią Panasonic Corporation, wiodącego globalnego producenta wyrobów elektronicznych i elektrycznych. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że firma jest dzisiaj największym producentem akumulatorów w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne znajdują się w Tessenderlo w Belgii oraz w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza mobilne rozwiązania energetyczne do ponad trzydziestu krajów Europy. Bogata oferta produktów firmy obejmuje baterie wielokrotnego ładowania, akumulatory cynkowo-węglowe, alkaliczne i specjalne (takie jak cynkowo-powietrzne, fotolityczne, litowe, mikroalkaliczne, srebrowo-tlenkowe) oraz ładowarki. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.panasonic-batteries.com.

INFORMACJE O FIRMIE PANASONIC

Panasonic Corporation z siedzibą w Osace w Japonii jest firmą przodującą na świecie w dziedzinie opracowywania i wytwarzania wyrobów elektronicznych do szerokiej gamy zastosowań domowych, handlowych i przemysłowych. Na zakończenie roku obrotowego, 31 marca 2019 r., Panasonic odnotował skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości około 69,7 miliardów euro. Panasonic z oddaniem działa na rzecz tworzenia lepszego świata i lepszego życia, nieustannie przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 roku firma świętowała setną rocznicę powstania. Więcej informacji o spółce i marce Panasonic znajdziesz na stronie www.panasonic.net.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium