Dodatkowy prezent urodzinowy dla eneloop

Dodatkowy prezent urodzinowy dla eneloop

Wiodąca w branży marka firmy Panasonic, zdobywa dwie prestiżowe nagrody iF Design Award

Firma Panasonic z przyjemnością ogłasza, że jej marka eneloop zdobyła dwie nagrody iF Design Award. Nagrodę w kategorii Product Design Award przyznano limitowanej edycji akumulatorów organicznych eneloop, a wyróżnienie w kategorii Packaging Design Award przypadło w udziale przełomowemu opakowaniu eneloop.

Niemieckie nagrody iF Design Award są przyznawane od ponad 60 lat, w ramach konkursu, który jest obecnie jednym z najbardziej prestiżowych w świecie projektowania. Laureaci otrzymują„etykietę doskonałości”. W tym roku zgłoszono z ponad 50 krajów prawie 5300 kandydatur, które zostały ocenione przez jury złożone z 58 międzynarodowych ekspertów. Akumulatory z limitowanej edycji eneloop, w kolorystyce organicznej oraz ekologiczne, wielofunkcyjne opakowanie, wyraźnie się wyróżniały i zdobyły nagrody w dwóch osobnych kategoriach w grupie Energy Device Business Division. - Czujemy się zaszczyceni wyróżnieniem iF Design za doskonałość naszego produktu i opakowania — mówi Vicky Raman, Dyrektor Działu marketingu marki w firmie Panasonic Energy Europe. - eneloop nadal będzie oferować wysoce innowacyjne i ekologiczne rozwiązania, dając konsumentom do wyboru zupełnie nowy styl życia.

 U podstaw akumulatorów eneloop leżą koncepcje zrównoważonego rozwoju i dbałości o naszą planetę. Marka ma wizję Społeczeństwa Czystej Energii i pragnie wnieść swój wkład w jego budowę, poprzez oferowanie długoterminowych rozwiązań przyjaznych środowisku. W związku z tym założeniem, projekt akumulatora w limitowanej edycji organicznej, został oparty na koncepcie Ziemi i jej niezliczonych bogactw. Różne kolory służą jako przypomnienie dla użytkowników, umożliwiające określenie, które akumulatory były już używane. Podobnie jak standardowe akumulatory eneloop, ten akumulator niklowo-metalowo-wodorkowy (Ni-MH) można ładować nawet 2100 razy, a w ciągu 10 lat zachowuje on 70% pierwotnej energii. I jest wstępnie naładowany energią słoneczną.

Marka eneloop zdobyła także nagrodę iF Packaging Design Award za niepowtarzalne ekologiczne rozwiązanie opakowaniowe, które wyznacza nowe standardy pod względem skutecznego łączenia ekologii i wyglądu. Opakowanie eneloop można po otwarciu wykorzystać jako pudełko lub futerał na akumulatory. Ponieważ zostało wykonane z tworzyw pozyskiwanych naturalnie, gdy nie jest już potrzebne, rozkłada się organicznie w glebie.

Na przestrzeni lat, marka eneloop zyskiwała uznanie w konkursach iF Design Award kilka razy, a w 2008 roku zdobyła nawet nagrodę „iF Design Award – Gold Award”. Firma Panasonic wprowadziła na rynek swoją unikatową markę ekologicznych akumulatorów eneloop w listopadzie 2005 roku. Aby uczcić 10-lecie istnienia, marka podjęła szereg inicjatyw: uruchomiła nową witrynę internetową, dostępną w 13 językach i zorganizowała wiele atrakcyjnych konkursów (choćby trwający obecnie European photo challenge). Firma Panasonic zorganizowała ponadto dwa spektakularne przyjęcia urodzinowe — jedno w Polsce, w Warszawie, a drugie w Niemczech, w Berlinie — w ramach których zaprezentowała fantastyczne pokazy świetlne oraz rozdała upominki.

Julie Post Project Manager, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o Panasonic Energy Europe NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik, w pobliżu Brukseli w Belgii. Firma należy do koncernu Panasonic Corporation, międzynarodowego lidera wśród producentów sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że Panasonic jest dzisiaj największym producentem baterii w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne są ulokowane w Tessenderlo w Belgii i w Polsce w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza „mobilną” energię do ponad 30 krajów w Europie. Zróżnicowana gama produktów firmy obejmuje m.in. akumulatory, ładowarki, baterie cynkowo-węglowe, alkaliczne oraz baterie specjalistyczne (cynkowo-powietrzne, litowe do aparatów fotograficznych, litowe guzikowe, alkaliczne mikro czy srebrowe). Szczegółowe informacje na stronie: www.panasonic-batteries.com.

Panasonic Corporation jest światowym liderem zajmującym się rozwojem i produkcją artykułów elektronicznych do różnorodnego prywatnego, komercyjnego i przemysłowego użytku. Panasonic posiadający swoją siedzibę w Osace (Japonia) na koniec roku obrachunkowego, przypadającego na 31 marca 2018 roku ogłosił, skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto w wysokości około 61,4 miliardów euro. Panasonic jest zaangażowany w tworzenie lepszego życia i lepszego świata, stale przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 firma Panasonic świętowała setną rocznicę swojego istnienia. Bliższe informacje na temat firmy imarki Panasonic na stronie: www.panasonic.com.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium