Dodatkowy prezent urodzinowy dla eneloop

Dodatkowy prezent urodzinowy dla eneloop

Wiodąca w branży marka firmy Panasonic, zdobywa dwie prestiżowe nagrody iF Design Award

Firma Panasonic z przyjemnością ogłasza, że jej marka eneloop zdobyła dwie nagrody iF Design Award. Nagrodę w kategorii Product Design Award przyznano limitowanej edycji akumulatorów organicznych eneloop, a wyróżnienie w kategorii Packaging Design Award przypadło w udziale przełomowemu opakowaniu eneloop.

Niemieckie nagrody iF Design Award są przyznawane od ponad 60 lat, w ramach konkursu, który jest obecnie jednym z najbardziej prestiżowych w świecie projektowania. Laureaci otrzymują„etykietę doskonałości”. W tym roku zgłoszono z ponad 50 krajów prawie 5300 kandydatur, które zostały ocenione przez jury złożone z 58 międzynarodowych ekspertów. Akumulatory z limitowanej edycji eneloop, w kolorystyce organicznej oraz ekologiczne, wielofunkcyjne opakowanie, wyraźnie się wyróżniały i zdobyły nagrody w dwóch osobnych kategoriach w grupie Energy Device Business Division. - Czujemy się zaszczyceni wyróżnieniem iF Design za doskonałość naszego produktu i opakowania — mówi Vicky Raman, Dyrektor Działu marketingu marki w firmie Panasonic Energy Europe. - eneloop nadal będzie oferować wysoce innowacyjne i ekologiczne rozwiązania, dając konsumentom do wyboru zupełnie nowy styl życia.

 U podstaw akumulatorów eneloop leżą koncepcje zrównoważonego rozwoju i dbałości o naszą planetę. Marka ma wizję Społeczeństwa Czystej Energii i pragnie wnieść swój wkład w jego budowę, poprzez oferowanie długoterminowych rozwiązań przyjaznych środowisku. W związku z tym założeniem, projekt akumulatora w limitowanej edycji organicznej, został oparty na koncepcie Ziemi i jej niezliczonych bogactw. Różne kolory służą jako przypomnienie dla użytkowników, umożliwiające określenie, które akumulatory były już używane. Podobnie jak standardowe akumulatory eneloop, ten akumulator niklowo-metalowo-wodorkowy (Ni-MH) można ładować nawet 2100 razy, a w ciągu 10 lat zachowuje on 70% pierwotnej energii. I jest wstępnie naładowany energią słoneczną.

Marka eneloop zdobyła także nagrodę iF Packaging Design Award za niepowtarzalne ekologiczne rozwiązanie opakowaniowe, które wyznacza nowe standardy pod względem skutecznego łączenia ekologii i wyglądu. Opakowanie eneloop można po otwarciu wykorzystać jako pudełko lub futerał na akumulatory. Ponieważ zostało wykonane z tworzyw pozyskiwanych naturalnie, gdy nie jest już potrzebne, rozkłada się organicznie w glebie.

Na przestrzeni lat, marka eneloop zyskiwała uznanie w konkursach iF Design Award kilka razy, a w 2008 roku zdobyła nawet nagrodę „iF Design Award – Gold Award”. Firma Panasonic wprowadziła na rynek swoją unikatową markę ekologicznych akumulatorów eneloop w listopadzie 2005 roku. Aby uczcić 10-lecie istnienia, marka podjęła szereg inicjatyw: uruchomiła nową witrynę internetową, dostępną w 13 językach i zorganizowała wiele atrakcyjnych konkursów (choćby trwający obecnie European photo challenge). Firma Panasonic zorganizowała ponadto dwa spektakularne przyjęcia urodzinowe — jedno w Polsce, w Warszawie, a drugie w Niemczech, w Berlinie — w ramach których zaprezentowała fantastyczne pokazy świetlne oraz rozdała upominki.

Panasonic logo
eneloop Organic package
eneloop Organic package
iF DesignAward 2016
eneloop packaging lifecycle
eneloop logo
eneloop battery charger
Julie Post Project Manager at ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager at Panasonic Energy Europe NV