Do marszu, gotowi, start! 3 zespoły rywalizują w wędrówce na trasie o długości 2100 km dla dobra środowiska

Do marszu, gotowi, start! 3 zespoły rywalizują w wędrówce na trasie o długości 2100 km dla dobra środowiska

Firma Panasonic Energy Europe ogłosiła skład trzech dwuosobowych drużyn, które wezmą udział w eneloop expedition 2100. Dnia 23 czerwca zespoły z Polski (zespół czerwony), Danii (zespół fioletowy) oraz Wielkiej Brytanii (zespół żółty) po raz pierwszy zmierzą się z wyzwaniem, by wygrać dla wybranej przez siebie organizacji ekologicznej nagrodę w wysokości aż 21 000 euro. Niech rozpocznie się współzawodnictwo!

eneloop expedition 2100 to 120-dniowa piesza wyprawa przez Europę na trasie liczącej około 2100 kilometrów, której nazwa nawiązuje do produkowanych przez firmę Panasonic przyjaznych dla środowiska akumulatorów eneloop oraz liczby możliwych dla nich ponownych ładowań. Trzy sportowe duety rywalizują, by wygrać pieniądze dla wybranej przez siebie inicjatywy ekologicznej – firma Panasonic Energy Europe przekaże 21 000 euro organizacji wskazanej przez zwycięski zespół oraz po 2100 euro dla organizacji wybranych przez pozostałe zespoły. Celem ekspedycji jest dotarcie do mety w Mediolanie z jak największą liczbą punktów, które można zdobyć wciągłej rywalizacji w mediach społecznościowychcotygodniowych wyzwaniach oraz ciekawych zadaniach w pięciu miastach przystankowych (po 5 na zespół).

Każdy zespół podąża inną pieszą trasą przez Europę, aby dotrzeć z rodzinnego kraju do Mediolanu. Zespoły czerwony, żółty i fioletowy będą startować odpowiednio z Poznania (Polska)Cambridge (Wielka Brytania)oraz Kopenhagi (Dania) – będą to zarazem pierwsze miasta przystankowe wyprawy. Mapa trasy marszu oraz miast przystankowych każdego zespołu znajduje się na stronie internetowej eneloop expedition, dzięki czemu fani będą mogli śledzić swój ulubiony zespół przez całą Europę i aktywnie pomagać mu podczas wyzwań w miastach przystankowych.

Michał i Paweł, dwóch polskich przyjaciół z zespołu czerwonego, wyruszają na wyprawę dla Amnesty International. Ta organizacja działa na rzecz praw do czystego środowiska, czy też zbiorowych praw człowieka. Samozwańczy bracia w podróży przyłączają się do ekspedycji pod hasłem: „Pomagaj innym, a być może pewnego dnia oni pomogą Tobie.” Poza tym uważają, że edukacja jest najlepszym sposobem na walkę z ubóstwem i by wyzwalać w ludziach to, co najlepsze.

Zespół fioletowy stawia na zrównoważone podejście do projektowania. 20-letni jednojajowi bliźniacy z Danii, Anders i Kasper, będą reprezentować estońską organizację pozarządową Sorex, czyli Studenckie Stowarzyszenie Ochrony Środowiska. Anders i Kasper mają nadzieję, że biorąc udział w eneloop expedition 2100, „rozpropagują ekologiczne przesłanie i zainspirują innych, by poszli w ich ślady”.

Choć litewska para zakochanych, Romas i Simona z zespołu żółtego, przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii, postanowiła wesprzeć organizację non-profit w swoim ojczystym kraju: Čepkeliai-Dzūkija National/PAN Park. Litewska organizacja pozarządowa działa na rzecz ochrony naturalnego ekosystemu lasów Dajnowa, gdzie poznali się Romas i Simona. Para chce pomóc w zachowaniu piękna naszej planety dla przyszłych pokoleń: „Idźmy w harmonii!”

Dyrektor zarządzający Panasonic Energy Europe, Jörg Toboll, nie może doczekać się rozpoczęcia ekspedycji: „Jestem pewien, że te trzy zespoły mają wszystko, czego trzeba, by z powodzeniem zgromadzić grono fanów, i że będą szanować środowisko podczas wędrówki. Uważam, że większym wyzwaniem będzie pozyskanie wsparcia fanów na żywo w miastach przystankowych”. Oficjalne oświadczenia eneloop (Panasonic) na temat postępów we współzawodnictwie będą poprzedzane hasztagiem #EE2100 w celu ułatwienia filtrowania na stronie eneloop expedition.

Zespoły są wyposażone w akumulatory eneloop na wymianę, niezbędny sprzęt trekingowy, posiłki biwakowe oraz drona. Sponsorami ekspedycji są Columbia Sportswear (odzież outdoorowa), Nordisk (sprzęt outdoorowy), Xiro(małe drony) oraz Fairphone (smartfony przyjazne dla środowiska), T-mobile Austria (usługi telefonii komórkowej), Sparkle (prezentacje w mediach społecznościowych), Adventure Food (posiłki typu instant na wyprawy outdoorowe), Husky (sprzęt outdoorowy), Panasonic (urządzenia elektroniczne).

Skontaktuj się z nami
Ann-Sophie Cardoen Content & PR Consultant, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Ann-Sophie Cardoen Content & PR Consultant, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o Panasonic Energy Europe NV

O FIRMIE PANASONIC ENERGY EUROPE NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik niedaleko Brukseli, w Belgii. Spółka jest częścią Panasonic Corporation, wiodącego globalnego producenta wyrobów elektronicznych i elektrycznych. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że firma jest dzisiaj największym producentem akumulatorów w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne znajdują się w Tessenderlo w Belgii oraz w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza mobilne rozwiązania energetyczne do ponad trzydziestu krajów Europy. Bogata oferta produktów firmy obejmuje baterie wielokrotnego ładowania, akumulatory cynkowo-węglowe, alkaliczne i specjalne (takie jak cynkowo-powietrzne, fotolityczne, litowe, mikroalkaliczne, srebrowo-tlenkowe) oraz ładowarki. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.panasonic-batteries.com.

INFORMACJE O FIRMIE PANASONIC

Panasonic Corporation z siedzibą w Osace w Japonii jest firmą przodującą na świecie w dziedzinie opracowywania i wytwarzania wyrobów elektronicznych do szerokiej gamy zastosowań domowych, handlowych i przemysłowych. Na zakończenie roku obrotowego, 31 marca 2019 r., Panasonic odnotował skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości około 69,7 miliardów euro. Panasonic z oddaniem działa na rzecz tworzenia lepszego świata i lepszego życia, nieustannie przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 roku firma świętowała setną rocznicę powstania. Więcej informacji o spółce i marce Panasonic znajdziesz na stronie www.panasonic.net.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium