Baterie Panasonic w nowym, bardziej dynamicznym opakowaniu

Baterie Panasonic w nowym, bardziej dynamicznym opakowaniu

Od tego roku firma Panasonic prezentuje nową, całościową koncepcję stylistyczną. Odświeżenie designu produktów wpasowuje się w ambitną, trwającą już od kilku lat zmianę polityki marketingowej, która ma w dalszym stopniu umocnić pozycję Panasonic Energy Europe jako wiodącego producenta baterii.

Potwierdzeniem solidnej pozycji marki Panasonic jest jej wysokie, 65. miejsce w raporcie dotyczącym najlepszych globalnych marek – Best Global Brands 2015. Wprowadzenie nowej, całościowej koncepcji stylistycznej niewątpliwie zwiększy również rozpoznawalność nazwy baterii. Zwłaszcza że, jak powszechnie wiadomo, Panasonic Energy Europe należy niezmiennie do najlepszych w swojej klasie pod kątem parametrów technicznych.

W ubiegłym roku do sklepów wprowadzone zostały nowe stojaki reklamowe i niezwykle pomyślna kampania związana z filmem „Angry Birds” – wszystko to po to, aby jeszcze bardziej przyciągnąć uwagę do naszych produktów. Z ostatnich badań przeprowadzonych wśród konsumentów wynikło jednak, że opakowanie baterii jest zbyt skomplikowane i w zbyt małym stopniu wyróżnia się spośród innych. Dlatego też zdecydowano, że nadeszła pora na gruntowną zmianę projektu opakowań, nad którą czuwać będzie mieszcząca się w Belgii europejska siedziba główna Panasonic Energy Europe.

Ilość informacji i ostrzeżeń na opakowaniu została zmniejszona, wprowadzono wyraźny podział kolorystyczny pomiędzy różnymi typami baterii a całemu opakowaniu nadano nowocześniejszy, bardziej dynamiczny wygląd, który idealnie pasuje do wysokiej jakości produktów topowej marki.

Aby nadać tym zmianom jeszcze większego rozmachu, od 7 maja 2017 r. rozpocznie się nowa akcja reklamowa związana z ukazaniem się filmu „Spider-Man: Homecoming”. Wkrótce przekażemy więcej szczegółów na ten temat.

Partnerzy detaliczni w różnych krajach już teraz reagują entuzjastycznie na nową koncepcję opakowań; spotkała się ona z dużym uznaniem także w Japonii. Wszystkimi tymi działaniami kieruje nasza siedziba w Zellik, gdzie obecnie czynione są już ostatnie przygotowania do niezwykle ambitnego przedsięwzięcia promocyjnego, jakim jest konkurs eneloop expedition 2100.

Skontaktuj się z nami
Ann-Sophie Cardoen Content & PR Consultant, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Ann-Sophie Cardoen Content & PR Consultant, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o Panasonic Energy Europe NV

O FIRMIE PANASONIC ENERGY EUROPE NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik niedaleko Brukseli, w Belgii. Spółka jest częścią Panasonic Corporation, wiodącego globalnego producenta wyrobów elektronicznych i elektrycznych. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że firma jest dzisiaj największym producentem akumulatorów w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne znajdują się w Tessenderlo w Belgii oraz w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza mobilne rozwiązania energetyczne do ponad trzydziestu krajów Europy. Bogata oferta produktów firmy obejmuje baterie wielokrotnego ładowania, akumulatory cynkowo-węglowe, alkaliczne i specjalne (takie jak cynkowo-powietrzne, fotolityczne, litowe, mikroalkaliczne, srebrowo-tlenkowe) oraz ładowarki. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.panasonic-batteries.com.

INFORMACJE O FIRMIE PANASONIC

Panasonic Corporation z siedzibą w Osace w Japonii jest firmą przodującą na świecie w dziedzinie opracowywania i wytwarzania wyrobów elektronicznych do szerokiej gamy zastosowań domowych, handlowych i przemysłowych. Na zakończenie roku obrotowego, 31 marca 2019 r., Panasonic odnotował skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości około 69,7 miliardów euro. Panasonic z oddaniem działa na rzecz tworzenia lepszego świata i lepszego życia, nieustannie przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 roku firma świętowała setną rocznicę powstania. Więcej informacji o spółce i marce Panasonic znajdziesz na stronie www.panasonic.net.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium