Baterie Panasonic w nowym, bardziej dynamicznym opakowaniu

Baterie Panasonic w nowym, bardziej dynamicznym opakowaniu

Czwartek, 23 marca 2017 — Od tego roku firma Panasonic prezentuje nową, całościową koncepcję stylistyczną. Odświeżenie designu produktów wpasowuje się w ambitną, trwającą już od kilku lat zmianę polityki marketingowej, która ma w dalszym stopniu umocnić pozycję Panasonic Energy Europe jako wiodącego producenta baterii.

Potwierdzeniem solidnej pozycji marki Panasonic jest jej wysokie, 65. miejsce w raporcie dotyczącym najlepszych globalnych marek – Best Global Brands 2015. Wprowadzenie nowej, całościowej koncepcji stylistycznej niewątpliwie zwiększy również rozpoznawalność nazwy baterii. Zwłaszcza że, jak powszechnie wiadomo, Panasonic Energy Europe należy niezmiennie do najlepszych w swojej klasie pod kątem parametrów technicznych.

W ubiegłym roku do sklepów wprowadzone zostały nowe stojaki reklamowe i niezwykle pomyślna kampania związana z filmem „Angry Birds” – wszystko to po to, aby jeszcze bardziej przyciągnąć uwagę do naszych produktów. Z ostatnich badań przeprowadzonych wśród konsumentów wynikło jednak, że opakowanie baterii jest zbyt skomplikowane i w zbyt małym stopniu wyróżnia się spośród innych. Dlatego też zdecydowano, że nadeszła pora na gruntowną zmianę projektu opakowań, nad którą czuwać będzie mieszcząca się w Belgii europejska siedziba główna Panasonic Energy Europe.

Ilość informacji i ostrzeżeń na opakowaniu została zmniejszona, wprowadzono wyraźny podział kolorystyczny pomiędzy różnymi typami baterii a całemu opakowaniu nadano nowocześniejszy, bardziej dynamiczny wygląd, który idealnie pasuje do wysokiej jakości produktów topowej marki.

Aby nadać tym zmianom jeszcze większego rozmachu, od 7 maja 2017 r. rozpocznie się nowa akcja reklamowa związana z ukazaniem się filmu „Spider-Man: Homecoming”. Wkrótce przekażemy więcej szczegółów na ten temat.

Partnerzy detaliczni w różnych krajach już teraz reagują entuzjastycznie na nową koncepcję opakowań; spotkała się ona z dużym uznaniem także w Japonii. Wszystkimi tymi działaniami kieruje nasza siedziba w Zellik, gdzie obecnie czynione są już ostatnie przygotowania do niezwykle ambitnego przedsięwzięcia promocyjnego, jakim jest konkurs eneloop expedition 2100.

Panasonic - new global designs
Panasonic Evolta
Panasonic Pro Power
Panasonic Everyday Power
Panasonic Alkaline Power
Ann-Sophie Cardoen Content & PR Consultant at ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager at Panasonic Energy Europe NV