Baterie EVOLTA wykazują wysoką wydajność i stabilność w ulubionych zabawkach dziecięcych na baterie

Baterie EVOLTA wykazują wysoką wydajność i stabilność w ulubionych zabawkach dziecięcych na baterie

Zellik, 7 listopada 2019 – Zabawa interaktywnymi zabawkami na baterie jest korzystna dla dzieci pod rozmaitymi względami. Zabawki te pomagają im bowiem w nauce, a także optymalizują ich rozwój fizyczny oraz zdolności poznawcze. Wymagają one jednak zwykle baterii o wysokiej wydajności, które będą niezawodne i bezpieczne. W czasie testów okazało się, że baterie EVOLTA najlepiej spełniają te kryteria.

Zabawki na baterie zyskują na popularności

Obecnie prawie jedna na pięć zabawek jest zasilana bateriami. Od krótkofalówek i robotów przez tablety i komputery aż po aparaty fotograficzne i pociągi – wybór zabawek jest ogromny. Są one także coraz bardziej wyszukane i zajmujące niż kiedykolwiek wcześniej. Zabawki na baterie ułatwiają dzieciom naukę i rozwój, ćwicząc ich zręczność ruchową i umiejętności językowe, a także rozwijając wyobraźnię.

Różnią się one pod względem energii niezbędnej do ich obsługi – te najbardziej wymagające potrzebują mocnych baterii alkalicznych, aby zmaksymalizować korzyści z nauki.

Opinie mają znaczenie – ankieta konsumencka

Jeśli chodzi o zakup baterii, rodzice stawiają na wysoką wydajność. Pokazała to ankieta przeprowadzona w Niemczech wśród 976 rodziców dzieci poniżej 14. roku życia. Miała ona na celu uzyskanie informacji na temat zachowań związanych z zakupem baterii do zabawek dla dzieci oraz znajomości różnych marek baterii. Wyniki ankiety pokazały, że 42% rodziców wydaje na zabawki średnio od 100 do 250 EUR rocznie. Można zatem śmiało powiedzieć, że trwałe i stabilne baterie do zabawek są dla wielu rodziców priorytetem.

Idealne do zabawek

Alkaliczne baterie EVOLTA firmy Panasonic nadają się do urządzeń o średnim i dużym zużyciu energii, zwłaszcza do zabawek. Wyjątkowa wydajność sprawia, że wytrzymują wiele godzin zabawy – nawet więcej niż dziecko.

Wiadomo też, że konsumenci najbardziej obawiają się wycieku z baterii, gdyż uszkodzenie kosztownych zabawek na baterie może przysparzać rodzicom bólu głowy. Dzięki zaawansowanej konstrukcji i innowacyjnej technologii baterii EVOLTA ryzyko wycieku jest co najmniej o jedną trzecią mniejsze niż do tej pory. 

Lepsze od wszystkich innych

Baterie EVOLTA zostały przetestowane, a wyniki testów mówią same za siebie. Podczas wyzwania z wykorzystaniem kolejki LEGO® przetestowano konkurencyjne marki baterii, aby ustalić, który pociąg będzie jechał najdłużej, umożliwiając tym samym najdłuższą zabawę. Baterie EVOLTA okazały się wyraźnym zwycięzcą, wykazując co najmniej 25% więcej mocy w porównaniu z konkurencją.

 To dowód, że baterie EVOLTA są lepsze od pozostałych. Posiadają one zaawansowaną konstrukcję, unikalną dla firmy Panasonic, która zapewnia więcej miejsca na aktywne składniki, a tym samym maksymalizuje wydajność. Ponadto baterie zachowują swoją wysoką wydajność nawet po bardzo długich okresach przechowywania. Jest to tym bardziej istotne, ponieważ 62% respondentów w pełni zgodziło się z następującym stwierdzeniem: „Kupuję baterie na zapas, niezależnie od tego, czy ich potrzebuję, czy nie”.

Coraz lepsze

Nieustannie dążąc do poprawy wydajności, aby sprostać wyzwaniom stawianym bateriom alkalicznym, firma Panasonic opracowała baterię EVOLTA NEO, która ma jeszcze większą moc. W rzeczywistości okazało się, że jest to najdłużej działająca bateria alkaliczna w historii firmy Panasonic.

 Bateria EVOLTA NEO wykorzystuje związek srebra do absorpcji gazu w przypadku przeładowania, zapobiegając emisji gazu podczas przechowywania. Takie cechy sprawiają, że ta nowa bateria jest jeszcze bardziej stabilna niż jej poprzedniczka.

 Baterie EVOLTA NEO są obecnie dostępne tylko online. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

 

2019_11_07_PR_EVOLTA_Toys_PL.pdf 96 KB 2019_11_07_PR_EVOLTA_Toys_PL.docx 41 KB

 

 

Więcej o APS NV

ABOUT APS NV

Advanced Power Solutions (formerly named Panasonic Energy Europe) is one of the leading suppliers of primary batteries in the European market, with a revenue of € 213 million in 2020. Our key products include alkaline, zinc carbon batteries as well as Ni-MH batteries and specialty batteries. We have two manufacturing facilities, one located in Belgium (Tessenderlo) and the other in Poland (Gniezno) which have a combined production volume of more than 1,800 million units in 2020. With a pan-European network, we sell our products in over 50 countries across Europe. For more information, please visit: www.panasonicbatteries.com.

APS NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium