Ambasadorzy marki eneloop przekraczają granice

Ambasadorzy marki eneloop przekraczają granice

eneloop podbija Europę swoją wyprawą „ambasadorów”: aż 24 międzynarodowych ambasadorów marki przekracza granice w dwuosobowych zespołach, aby przez markę baterii promować zrównoważony rozwój. Już trzy zespoły zostały ocenione pozytywnie, pozostałe dziewięć gorączkowo przygotowuje się do udziału w tej przygodzie. Wszyscy mają taką samą szansę na wygranie głównej nagrody oraz biletu na finał imprezy 29 września.

Wyprawa ambasadorów eneloop to promujący zrównoważony rozwój wyścig sztafetowy, w którym dwanaście dwuosobowych zespołów dla dobra środowiska podróżuje po Europie przez 12 tygodni.  Każdy duet ma tydzień na realizację trzech „zielonych” zadań i następnie na przekazanie baterii eneloop kolejnemu zespołowi. Walczą między sobą o wygranie ekskluzywnej wycieczki i starają się zebrać jak najwięcej polubień na Facebooku wyprawy ambasadorów eneloop. Na finałowej imprezie w Berlinie przekażą 21 000 euro dla organizacji Aktionsgemeinschaft Artenschutz, która angażuje się w ochronę zagrożonych gatunków roślin i zwierząt na całym świecie.

Międzynarodowi ambasadorzy marki
Do wyprawy ambasadorów eneloop wybrano 24 nowych ambasadorów marki z różnych zakątków świata. Na przykład Włochy są reprezentowane w wyścigu, obok Polski, Estonii, Meksyku, Łotwy, Litwy, Finlandii i Wenezueli. Ambasadorzy pokonują w parach lub jako przyjaciele od 240 do 935 kilometrów w Europie, w zależności od stopnia trudności trasy i środków transportu. Sześć zespołów wybrało rower, cztery pary sportowe zaufały nogom, a jedna para przemieszcza się pociągiem. Pierwszy zespół wyruszył żaglówką: „Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym projekcie. Wierzymy w zielone przesłanie eneloop. Marka promuje zrównoważony rozwój jako styl życia. Jesteśmy więc bardzo dumni, że możemy nosić ich logo na żaglach i że możemy je pokazać w Tallinnie i wszędzie tam, gdzie nas poprowadzi trasa”. Ambasadorzy wspólnie podróżują po Polsce, Estonii, Litwie, Łotwie, Słowacji, Węgrzech, Austrii, Czechach, Niemczech, Danii, Szwajcarii i Włoszech.

W dniach 20–27 lipca estoński zespół HAN DUO pokonuje na rowerze 380 kilometrów między Krakowem a Budapesztem. Zostali oni wyprzedzeni przez zespoły SAIL4SUSTAINABILITY, ASAPGUYS, LOST IN COMPASS i YOUNG FOLKS odpowiednio z Estonii, Włoch, Litwy i Łotwy.

Historia o marce promującej zrównoważony rozwój
Zarówno online, jak i offline ambasadorzy wnoszą swój wkład w budowanie zielonego wizerunku baterii eneloop. Na przykład zespoły dzielą się swoimi przygodami na profilu wyprawy ambasadorów eneloop na Facebooku oraz w punktach sprzedaży, w których są dostępne baterie eneloop.  Przekazaniu baterii zwykle towarzyszy promocja, która jest również ogłaszana na Facebooku.

Wyprawa ambasadorów eneloop trwa od 22 czerwca do 14 września 2018 roku. Finał zostanie zorganizowany na stronie internetowej kampanii, po czym 29 września w Berlinie nastąpi wręczenie nagrody głównej i przekazanie dotacji. Cała przygoda będzie udostępniona na żywo pod adresem www.facebook.com/eneloopambassadorstour. Więcej informacji o uczestnikach i różnych trasach można znaleźć na stronie internetowej eneloopambassadorstour.eu.

Julie Post Project Manager, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o Panasonic Energy Europe NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik, w pobliżu Brukseli w Belgii. Firma należy do koncernu Panasonic Corporation, międzynarodowego lidera wśród producentów sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że Panasonic jest dzisiaj największym producentem baterii w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne są ulokowane w Tessenderlo w Belgii i w Polsce w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza „mobilną” energię do ponad 30 krajów w Europie. Zróżnicowana gama produktów firmy obejmuje m.in. akumulatory, ładowarki, baterie cynkowo-węglowe, alkaliczne oraz baterie specjalistyczne (cynkowo-powietrzne, litowe do aparatów fotograficznych, litowe guzikowe, alkaliczne mikro czy srebrowe). Szczegółowe informacje na stronie: www.panasonic-batteries.com.

Panasonic Corporation jest światowym liderem zajmującym się rozwojem i produkcją artykułów elektronicznych do różnorodnego prywatnego, komercyjnego i przemysłowego użytku. Panasonic posiadający swoją siedzibę w Osace (Japonia) na koniec roku obrachunkowego, przypadającego na 31 marca 2018 roku ogłosił, skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto w wysokości około 61,4 miliardów euro. Panasonic jest zaangażowany w tworzenie lepszego życia i lepszego świata, stale przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 firma Panasonic świętowała setną rocznicę swojego istnienia. Bliższe informacje na temat firmy imarki Panasonic na stronie: www.panasonic.com.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium