Ambasadorzy marki eneloop przekraczają granice

Ambasadorzy marki eneloop przekraczają granice

eneloop podbija Europę swoją wyprawą „ambasadorów”: aż 24 międzynarodowych ambasadorów marki przekracza granice w dwuosobowych zespołach, aby przez markę baterii promować zrównoważony rozwój. Już trzy zespoły zostały ocenione pozytywnie, pozostałe dziewięć gorączkowo przygotowuje się do udziału w tej przygodzie. Wszyscy mają taką samą szansę na wygranie głównej nagrody oraz biletu na finał imprezy 29 września.

Wyprawa ambasadorów eneloop to promujący zrównoważony rozwój wyścig sztafetowy, w którym dwanaście dwuosobowych zespołów dla dobra środowiska podróżuje po Europie przez 12 tygodni.  Każdy duet ma tydzień na realizację trzech „zielonych” zadań i następnie na przekazanie baterii eneloop kolejnemu zespołowi. Walczą między sobą o wygranie ekskluzywnej wycieczki i starają się zebrać jak najwięcej polubień na Facebooku wyprawy ambasadorów eneloop. Na finałowej imprezie w Berlinie przekażą 21 000 euro dla organizacji Aktionsgemeinschaft Artenschutz, która angażuje się w ochronę zagrożonych gatunków roślin i zwierząt na całym świecie.

Międzynarodowi ambasadorzy marki
Do wyprawy ambasadorów eneloop wybrano 24 nowych ambasadorów marki z różnych zakątków świata. Na przykład Włochy są reprezentowane w wyścigu, obok Polski, Estonii, Meksyku, Łotwy, Litwy, Finlandii i Wenezueli. Ambasadorzy pokonują w parach lub jako przyjaciele od 240 do 935 kilometrów w Europie, w zależności od stopnia trudności trasy i środków transportu. Sześć zespołów wybrało rower, cztery pary sportowe zaufały nogom, a jedna para przemieszcza się pociągiem. Pierwszy zespół wyruszył żaglówką: „Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym projekcie. Wierzymy w zielone przesłanie eneloop. Marka promuje zrównoważony rozwój jako styl życia. Jesteśmy więc bardzo dumni, że możemy nosić ich logo na żaglach i że możemy je pokazać w Tallinnie i wszędzie tam, gdzie nas poprowadzi trasa”. Ambasadorzy wspólnie podróżują po Polsce, Estonii, Litwie, Łotwie, Słowacji, Węgrzech, Austrii, Czechach, Niemczech, Danii, Szwajcarii i Włoszech.

W dniach 20–27 lipca estoński zespół HAN DUO pokonuje na rowerze 380 kilometrów między Krakowem a Budapesztem. Zostali oni wyprzedzeni przez zespoły SAIL4SUSTAINABILITY, ASAPGUYS, LOST IN COMPASS i YOUNG FOLKS odpowiednio z Estonii, Włoch, Litwy i Łotwy.

Historia o marce promującej zrównoważony rozwój
Zarówno online, jak i offline ambasadorzy wnoszą swój wkład w budowanie zielonego wizerunku baterii eneloop. Na przykład zespoły dzielą się swoimi przygodami na profilu wyprawy ambasadorów eneloop na Facebooku oraz w punktach sprzedaży, w których są dostępne baterie eneloop.  Przekazaniu baterii zwykle towarzyszy promocja, która jest również ogłaszana na Facebooku.

Wyprawa ambasadorów eneloop trwa od 22 czerwca do 14 września 2018 roku. Finał zostanie zorganizowany na stronie internetowej kampanii, po czym 29 września w Berlinie nastąpi wręczenie nagrody głównej i przekazanie dotacji. Cała przygoda będzie udostępniona na żywo pod adresem www.facebook.com/eneloopambassadorstour. Więcej informacji o uczestnikach i różnych trasach można znaleźć na stronie internetowej eneloopambassadorstour.eu.

Julie Post Project Manager, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o Panasonic Energy Europe NV

O FIRMIE PANASONIC ENERGY EUROPE NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik niedaleko Brukseli, w Belgii. Spółka jest częścią Panasonic Corporation, wiodącego globalnego producenta wyrobów elektronicznych i elektrycznych. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że firma jest dzisiaj największym producentem akumulatorów w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne znajdują się w Tessenderlo w Belgii oraz w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza mobilne rozwiązania energetyczne do ponad trzydziestu krajów Europy. Bogata oferta produktów firmy obejmuje baterie wielokrotnego ładowania, akumulatory cynkowo-węglowe, alkaliczne i specjalne (takie jak cynkowo-powietrzne, fotolityczne, litowe, mikroalkaliczne, srebrowo-tlenkowe) oraz ładowarki. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.panasonic-batteries.com.

INFORMACJE O FIRMIE PANASONIC

Panasonic Corporation z siedzibą w Osace w Japonii jest firmą przodującą na świecie w dziedzinie opracowywania i wytwarzania wyrobów elektronicznych do szerokiej gamy zastosowań domowych, handlowych i przemysłowych. Na zakończenie roku obrotowego, 31 marca 2019 r., Panasonic odnotował skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości około 69,7 miliardów euro. Panasonic z oddaniem działa na rzecz tworzenia lepszego świata i lepszego życia, nieustannie przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 roku firma świętowała setną rocznicę powstania. Więcej informacji o spółce i marce Panasonic znajdziesz na stronie www.panasonic.net.

Panasonic Energy Europe NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium