Ambasadorzy marki eneloop przekraczają granice

Ambasadorzy marki eneloop przekraczają granice

eneloop podbija Europę swoją wyprawą „ambasadorów”: aż 24 międzynarodowych ambasadorów marki przekracza granice w dwuosobowych zespołach, aby przez markę baterii promować zrównoważony rozwój. Już trzy zespoły zostały ocenione pozytywnie, pozostałe dziewięć gorączkowo przygotowuje się do udziału w tej przygodzie. Wszyscy mają taką samą szansę na wygranie głównej nagrody oraz biletu na finał imprezy 29 września.

Wyprawa ambasadorów eneloop to promujący zrównoważony rozwój wyścig sztafetowy, w którym dwanaście dwuosobowych zespołów dla dobra środowiska podróżuje po Europie przez 12 tygodni.  Każdy duet ma tydzień na realizację trzech „zielonych” zadań i następnie na przekazanie baterii eneloop kolejnemu zespołowi. Walczą między sobą o wygranie ekskluzywnej wycieczki i starają się zebrać jak najwięcej polubień na Facebooku wyprawy ambasadorów eneloop. Na finałowej imprezie w Berlinie przekażą 21 000 euro dla organizacji Aktionsgemeinschaft Artenschutz, która angażuje się w ochronę zagrożonych gatunków roślin i zwierząt na całym świecie.

Międzynarodowi ambasadorzy marki
Do wyprawy ambasadorów eneloop wybrano 24 nowych ambasadorów marki z różnych zakątków świata. Na przykład Włochy są reprezentowane w wyścigu, obok Polski, Estonii, Meksyku, Łotwy, Litwy, Finlandii i Wenezueli. Ambasadorzy pokonują w parach lub jako przyjaciele od 240 do 935 kilometrów w Europie, w zależności od stopnia trudności trasy i środków transportu. Sześć zespołów wybrało rower, cztery pary sportowe zaufały nogom, a jedna para przemieszcza się pociągiem. Pierwszy zespół wyruszył żaglówką: „Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym projekcie. Wierzymy w zielone przesłanie eneloop. Marka promuje zrównoważony rozwój jako styl życia. Jesteśmy więc bardzo dumni, że możemy nosić ich logo na żaglach i że możemy je pokazać w Tallinnie i wszędzie tam, gdzie nas poprowadzi trasa”. Ambasadorzy wspólnie podróżują po Polsce, Estonii, Litwie, Łotwie, Słowacji, Węgrzech, Austrii, Czechach, Niemczech, Danii, Szwajcarii i Włoszech.

W dniach 20–27 lipca estoński zespół HAN DUO pokonuje na rowerze 380 kilometrów między Krakowem a Budapesztem. Zostali oni wyprzedzeni przez zespoły SAIL4SUSTAINABILITY, ASAPGUYS, LOST IN COMPASS i YOUNG FOLKS odpowiednio z Estonii, Włoch, Litwy i Łotwy.

Historia o marce promującej zrównoważony rozwój
Zarówno online, jak i offline ambasadorzy wnoszą swój wkład w budowanie zielonego wizerunku baterii eneloop. Na przykład zespoły dzielą się swoimi przygodami na profilu wyprawy ambasadorów eneloop na Facebooku oraz w punktach sprzedaży, w których są dostępne baterie eneloop.  Przekazaniu baterii zwykle towarzyszy promocja, która jest również ogłaszana na Facebooku.

Wyprawa ambasadorów eneloop trwa od 22 czerwca do 14 września 2018 roku. Finał zostanie zorganizowany na stronie internetowej kampanii, po czym 29 września w Berlinie nastąpi wręczenie nagrody głównej i przekazanie dotacji. Cała przygoda będzie udostępniona na żywo pod adresem www.facebook.com/eneloopambassadorstour. Więcej informacji o uczestnikach i różnych trasach można znaleźć na stronie internetowej eneloopambassadorstour.eu.

Julie Post Project Manager, ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager, Panasonic Energy Europe NV
Więcej o APS NV

ABOUT APS NV

Advanced Power Solutions (formerly named Panasonic Energy Europe) is one of the leading suppliers of primary batteries in the European market, with a revenue of € 213 million in 2020. Our key products include alkaline, zinc carbon batteries as well as Ni-MH batteries and specialty batteries. We have two manufacturing facilities, one located in Belgium (Tessenderlo) and the other in Poland (Gniezno) which have a combined production volume of more than 1,800 million units in 2020. With a pan-European network, we sell our products in over 50 countries across Europe. For more information, please visit: www.panasonicbatteries.com.

APS NV
Brusselsesteenweg 502
1731 Zellik
Belgium