10 lat Panasonic eneloop

10 lat Panasonic eneloop

Firma Panasonic niedawno obchodziła jubileusz 10-lecia marki eneloop. Ten wyjątkowy, ekologiczny akumulator daje klientom możliwość wyboru nowego stylu życia. Obecnie jest on sprzedawany w ponad 80 krajach i ceniony przez klientów na całym świecie.

Akumulator eneloop, wprowadzony na rynek w listopadzie 2005 roku, zrewolucjonizował segment akumulatorów dla klientów indywidualnych, dzięki swoim niepowtarzalnym właściwościom:

 • Akumulatory eneloop można ładować nawet 2100 razy
  Jedną z najważniejszych cech akumulatora jest jego żywotność - duża liczba cykli ładowania/rozładowywania nie powoduje utraty pojemności. Akumulator eneloop można ładować nawet 2100 razy, co czyni go nie tylko bardziej ekonomicznym, ale też zmniejsza sterty zużytych baterii na świecie.
 • Jest gotowy do użycia i posiada niski poziom samorozładowania
  Akumulatory eneloop są dostarczane już naładowane za pomocą energii słonecznej, co czyni je użytecznymi natychmiast po zakupie, podobnie jak baterie galwaniczne. Mają one również niskie tempo samorozładowania. Podczas gdy inne, nie gotowe do użycia, akumulatory z czasem tracą na pojemności, zastrzeżona technologia eneloop firmy Panasonic sprawia, że te akumulatory zachowują 70% pojemności nawet po 10 latach przechowywania.
 • Trwalsze niż baterie galwaniczne
  W wielu zastosowaniach urządzenia są wyłączane lub wskazują słabe naładowanie baterii, kiedy napięcie jest niższe niż 1,1 V. Tradycyjna bateria galwaniczna stale traci napięcie i osiąga ten krytyczny poziom bardzo szybko. Akumulatory eneloop utrzymują napięcie na poziomie powyżej 1,1 V przez długi czas, a przestają działać dopiero wtedy, gdy są już niemal pozbawione energii.
 • Wysoka wydajność nawet w niskich temperaturach
  W przeciwieństwie do baterii galwanicznych, akumulatory eneloop utrzymują wysokie napięcie w niskich temperaturach, a niskie tempo samorozładowania zachowują nawet w temperaturze -20ºC.

Łączenie plusów
eneloop to rewolucyjny akumulator, którego używa się tak łatwo jak baterii galwanicznej, a do ponownego użycia wystarczy naładowanie. Łączy on w sobie zalety obu typów ogniw, a jednocześnie pomaga w oszczędzaniu zasobów. To m.in. dlatego firma Panasonic w 2014 roku uplasowała się w pierwszej piątce rankingu Best Global Green Brands (najlepszych zielonych marek na świecie).

Gama produktów
Obok standardowych akumulatorów eneloop, firma Panasonic oferuje również warianty eneloop pro i lite:

 • Akumulatory eneloop pro mają większą pojemność i dlatego są idealnym rozwiązaniem dla urządzeń wysoce energochłonnych, takich jak fotograficzne stroboskopowe lampy błyskowe, bezprzewodowe klawiatury, myszy, kontrolery do gier i urządzenia domowe.
 • Akumulatory eneloop lite można ładować nawet 3000 razy, co sprawia, że idealnie nadają się do urządzeń o niskim lub średnim poborze mocy, takich jak telefony DECT czy piloty. 

10-lecie
Aby uczcić jubileusz 10-lecia marki eneloop, firma Panasonic uruchomiła specjalną kampanię obejmującą działania w całej Europie, w tym odnowioną stronę internetową w 13 językach, konkurs rysunkowy oraz kilka spektakularnych wydarzeń. Poza tym, trwa właśnie międzynarodowy konkurs fotograficzny o tematyce zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://photochallenge.panasonic-eneloop.eu/pl.

Panasonic logo
eneloop lite AAA
eneloop charger
eneloop AAA
eneloop 10 year anniversary
eneloop
eneloop pro AAA
Julie Post Project Manager at ARK Communicatie
Vicky Raman Brand Marketing Manager at Panasonic Energy Europe NV